Trwa ładowanie...

Yves Saint Laurent powraca do mody haute couture

Początek tej historii miał miejsce w Hôtel Forain na Rue Spontini, 29 stycznia 1962 roku. To właśnie wtedy odbył się pierwszy pokaz kolekcji couture Yves Saint Laurent, marki, która wywołała prawdziwą rewolucję i całkowicie zmieniła ówczesne oblicze mody.

Yves Saint Laurent powraca do mody haute coutureŹródło: Materiał prasowy
d1zpg18
d1zpg18

Największym przełomem w historii YSL było otwarcie słynnego butiku Rive Gauche, miejsca, które dało początek kolekcjom ready-to-wear (modzie na co dzień, której grupą docelową były nie tylko najzamożniejsze klientki). Trudno jednak zignorować historię wysokiego krawiectwa, z którego tradycją był związany francuski dom mody.

Minęło już trzynaście lat od ostatniego pokazu haute couture i jak się okazuje, powyższa historia doczekała się kolejnego rozdziału. We wtorek oficjalnie ogłoszono informację, że legendarna marka powraca do wysokiego krawiectwa. Powyższa wiadomość została przekazana przy okazji publikacji nowych zdjęć z kampanii, prezentujących odnowiony budynek przy 24 Rue de l’Université w Paryżu, miejscu, które znajduje się nieopodal dawnego domu mody couture (obecnie funkcjonuje jako muzeum YSL – przyp. red.).

(fot. Materiał prasowy)
Źródło: (fot. Materiał prasowy)

Budynek o nazwie Hôtel de Sénecterre został podzielony na dwa atelier - ze studio krawieckim oraz pracownią projektowania. Jak zapowiedział dyrektor kreatywny marki, Hedi Slimane, kolekcje będą dostępne tylko dla wybranej grupy klientów. Według oficjalnych źródeł, marka będzie również realizować specjalne zamówienia dla gwiazd filmowych i muzyków. Z tego względu, projektant nie planuje w najbliższej przyszłości pokazów kolekcji w ramach Tygodnia Mody Haute Couture w Paryżu.

d1zpg18

(kz/ Kobieta WP)

(fot. Materiał prasowy)
Źródło: (fot. Materiał prasowy)
(fot. East News)
Źródło: (fot. East News)
d1zpg18
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zpg18