Z jakich grzechów muszą wyspowiadać się małżonkowie? Lista jest długa

Z jakich grzechów muszą wyspowiadać się małżonkowie? Lista jest długa

Z czego muszą spowiadać się małżonkowie?
Z czego muszą spowiadać się małżonkowie?
Źródło zdjęć: © East News
15.04.2024 22:00, aktualizacja: 16.04.2024 07:39

Każdy katolik przynajmniej raz w roku powinien przystąpić do spowiedzi. Zanim jednak to zrobi, należy zrobić rachunek sumienia, w którym przeanalizuje swoje dotychczasowe czyny. Okazuje się, że w przypadku małżonków nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Na oficjalnej stronie parafii pw. św. Katarzyny w Będzinie- Grodźcu został opublikowany wzór rachunku sumienia dla dorosłych, w którym m.in. na przykładzie 10 przykazań podano listę grzechów, z których każdy katolik powinien się wyspowiadać. Nie wszyscy wiedzą, że część z nich dotyczy konkretnie osób będących w związkach małżeńskich. Na co zwrócić uwagę? Sprawdźcie.

"Czcij ojca swego i matkę swą"

Mogłoby się wydawać, że czwarte przykazanie dotyczy przede wszystkim naszych stosunków z rodzicami. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego. Jak można przeczytać na stronie parafii św. Katarzyny w Będzinie - Grodźcu związane jest ono także bezpośrednio z małżeństwami.

Zwrócono uwagę m.in. na uczucia, którymi darzymy współmałżonka. Jeśli katolik nie kochał szczerze osoby, z którą stanął na ślubnym kobiercu, powinien się z tego wyspowiadać. Równie ważne jest także dbanie o jego zdrowie. Nie można również ukrywać przed swoją drugą połówką ważnych spraw.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Grzechem jest także celowe zapobieganie zwiększania liczby potomstwa wyłącznie dla własnej wygody. Trzeba wyspowiadać się także, gdy zdradziliśmy swojego partnera lub partnerkę zarówno fizycznie poprzez kontakt seksualny z kimś innym, jak i poprzez opowiadanie o swoich problemach małżeńskich innym. Przykłady te wiążą się również z szóstym przykazaniem, które brzmi: "Nie cudzołóż".

"Nie pożądaj żony bliźniego swego"

W dziewiątym przykazaniu Bożym wielu osobom wydawało się, że chodzi przede wszystkim o pożądanie osoby, która jest już w innym związku małżeńskim. Zgodnie z instrukcjami parafii pw. św. Katarzyny można to interpretować także w inny sposób.

Chodzi bowiem także o to, aby z należytym szacunkiem traktować swoje ciało oraz miejsca intymne. Poza tym należy wyspowiadać się, jeśli podniecaliśmy się podczas czytania książki, oglądania zdjęć lub pornografii.

Nie mniej istotny jest także właściwy ubiór oraz zachowanie. W tym przypadku przed przystąpieniem do spowiedzi należy zastanowić się, czy nie pozwoliliśmy sobie na zbyt odważne stylizacje lub gesty.

Okazuje się, że równie ważne jest także uświadamianie dzieci w kwestii seksualnej. Jeśli nie zajmiemy się w odpowiednim czasie tym tematem, możemy uznać to za grzech, z którego należy się wyspowiadać.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta