Zabawki interaktywne dla 4‑latka

Zabawki interaktywne dla 4-latka
Źródło zdjęć: © iStock.com

01.02.2019 12:44, aktual.: 06.02.2019 08:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zabawki interaktywne dla 4-latka to inwestycja, która się opłaca. Dzięki nim maluchowi nigdy nie grozi nuda, a jego intelekt ciągle pracuje. Może doskonalić mowę, ćwiczyć sprawność fizyczną lub refleks, poznawać cyferki, słuchać opowieści rozbudzających wyobraźnię, a nawet uczyć się myślenia logicznego i przyczynowo-skutkowego. Najnowsze rozwiązania technologiczne są w tym bardzo pomocne. Jak działają? Przekonajmy się!

Zabawki interaktywne dla 4-latka – pożyteczna rozrywka

Zabawki interaktywne dla dzieci angażują znacznie bardziej niż tradycyjne lalki, klocki i misie. To dlatego, że dzięki zaawansowanym technologicznie mechanizmom potrafią reagować na działania i wybory maluchów oraz zachęcać do podejmowania rozwijających aktywności. Zabawki interaktywne dla 4-latka powinny oferować co najmniej kilka różnych interakcji, ponieważ dziecko na tym etapie rozwojowym to wyjątkowo wymagający użytkownik. Jest bardzo sprawne fizycznie i potrzebuje ciągłego ruchu, wykazuje niezwykłą ciekawość świata i ma głowę pełną szalonych pomysłów, płynnie mówi, a przy tym intensywnie chłonie pierwszą wiedzę na temat literek, cyferek, alfabetu, prostych rachunków.

Zabawki interaktywne dla 4-latka – jakie wybrać?

Zabawki interaktywne dla 4-latka mają potencjał edukacyjny, który warto wykorzystać, by dziecko spędzało swój wolny czas nie tylko przyjemnie, ale również pożytecznie. Wybraliśmy kilka przykładów, które powinny zainteresować zarówno malucha, jak i rodzica:

  • Piesek interaktywny Lucy

Piesek interaktywny Lucy wciąż nie traci popularności, choć w sprzedaży jest już od kilku lat. To ponoć najbardziej posłuszny szczeniak świata. Faktycznie reaguje aż na 14 różnych komend, ale pod warunkiem, że zostaną wypowiedziane głośno i wyraźnie. Zabawka jest więc idealna dla 3–4 latków, które uczą się starannej artykulacji. Lucy wita się, siada, je z miski, a nawet daje buziaki. Wystarczy zawołać ją po imieniu, żeby robiła różne sztuczki. Zachowuje się niemal jak prawdziwy szczeniak, a do tego jest miękka jak przytulanka. Cena pieska interaktywnego Lucy wynosi około 200 zł.

  • Miś Horacy z tabletem

Miś Horacy z tabletem to zabawka interaktywna dla 4-latka, która zaspokaja ciekawość poznawczą i pobudza rozwój emocjonalny. Ma kilka ciekawych funkcji oraz bardzo przyjazny, spokojny głos. Potrafi więc pocieszyć malucha, kiedy jest smutny i pomóc mu w zasypianiu. Misiem steruje się za pomocą zabawkowego tabletu, na panelu którego można znaleźć mnóstwo przycisków z cyferkami od 1 do 10 oraz ze wszystkimi literami alfabetu.

Horacy uczy, śpiewa i opowiada. Zadaje dziecku pytania i czeka na udzielenie odpowiedzi przez przyciśnięcie odpowiedniego guzika. Pytania dotyczą odnajdywania literek i cyferek oraz literowania słów. Bajki pluszowego gawędziarza są bardzo pouczające – każda z nich ma jakiś morał, natomiast piosenki dzięki rytmicznym dźwiękom i rymowanym tekstom sprzyjają zapamiętywaniu całych sekwencji. Miś interaktywny Horacy z tabletem kosztuje około 130 zł.

  • Fly & Learn Globe – Globus Małego Pilota

Żaden 4-latek nie przejdzie obojętnie obok Globusa Małego Pilota, czyli zabawki interaktywnej dla małych odkrywców. Jej centralną część stanowi obrotowa kula ziemska z podpisanymi kontynentami, na których zaznaczono najważniejsze atrakcje turystyczne, takie jak Wielki Mur Chiński czy egipskie piramidy. Ziemię obserwuje się przez lupę sterowaną joystickiem. Lupa jest wbudowana w samolot, a dziecko na czas zabawy staje się pilotem. Po nakierowaniu na wybrany obiekt słyszy ciekawostkę o wybranym miejscu, wzbogaconą efektami dźwiękowymi.

To jednak nie wszystko, bo do wyboru jest aż 5 trybów. W innych maluch wskazuje na miejsce, o które zostanie poproszony. Zgaduje, gdzie leżą poszczególne kontynenty i charakterystyczne punkty na mapie świata oraz jak brzmią powitania w obcych językach. Za poprawną odpowiedź jest nagradzany gromkimi oklaskami. Globus Małego Pilota to dla rodzica wydatek rzędu 270 zł.

  • Robot Movi – Mistrz Zabawy

Wśród ciekawych zabawek interaktywnych dla 4-latka znajduje się również Robot Movi, którego wyjątkowość polega na tym, że zachęca dziecko do ciągłego ruchu. Ma 3 tryby, a w ich obrębie 6 zabaw. Dzięki robotowi 4-latek uczy się liter alfabetu oraz rozpoznawania kształtów. Dziecko zdobywa wiedzę przez doświadczenie – w sposób przestrzenny pokazuje figury, naśladując ruchy robota. Odpowiada też na pytania przez wybór zielonego lub czerwonego przycisku. Co więcej, słysząc polecenie "Movi mówi...", maluch wykonuje rozmaite ćwiczenia ruchowe. Zabawka nawiązuje kontakt z dzieckiem przez ciągłą zmianę min i ruszanie się wraz z nim. Robot Movi kosztuje około 200 zł.

  • Magic Jinn czyta w myślach

Już od 4. roku życia dziecko może próbować swoich sił w zabawie z Magic Jinnem, który potrafi czytać w myślach. Nie trzeba niczego przyciskać – wystarczy komunikować się ze sprytnym zwierzakiem za pomocą słów. Dziecko myśli o dowolnym przedmiocie w domu (lub zwierzaku, państwie – w zależności od wersji zabawki), a Jinn zadaje pytania, na które odpowiada się "tak" lub "nie". Inteligentna zabawka prawie zawsze odgaduje, o czym pomyślało dziecko, a za każdym razem zastanawia się, jak ją przechytrzyć. Wybierając coraz trudniejsze do odkrycia hasła, ćwiczy zdolność logicznego rozumowania. Magic Jinn jest zabawką interaktywną dla 4-latka, 5-latka, 6-latka, a nawet starszego dziecka. Potrafi więc posłużyć przez wiele lat – nie tylko jednemu dziecku, a całemu rodzeństwu. Kosztuje około 80 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także