UrodaZabieg parafinowy - ile kosztuje, na czym polega i jak działa?

Zabieg parafinowy - ile kosztuje, na czym polega i jak działa?

Zabieg parafinowy - ile kosztuje, na czym polega i jak działa?
Źródło zdjęć: © iStock.com
01.07.2018 16:03

Zabieg parafinowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób z suchą skórą dłoni czy stóp. Zapewnia jej regenrację i nawilżenie. Jak wygląda zabieg parafinowy, ile kosztuje i czy każdy może go wykonać?

Właściwości parafiny

Parafina to nic innego jak bezbarwna, oleista mieszanina uzyskiwana z ropy naftowej, która nie posiada zapachu ani smaku. Parafinę wykorzystuje się w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym oraz kosmetycznym, wykonując między innymi zabiegi parafinowe. W branży kosmetycznej parafinę dzielimy na dwie grupy: miękką do produkcji wazeliny i ciekłą do produkcji maseczek i olejków.

Zalety zabiegów parafinowych

Zabieg parafinowy można wykonać nie tylko przy złym stanie skóry. Na zabieg parafinowy decudują się też osoby, które chcą opóźnić proces starzenia skóry, rozluźnić mięśnie czy rozgrzać stawy. Idealnie sprawdza się do zredukowania drobnych zmarszczek, odżywienia przesuszonej skóry poprzez wygładzenie i zmiękczenie oraz niwelacji przebarwień. Zabieg parafinowy wpływa bardzo korzystnie na słabe paznokcie. A wszystko to w bardzo krótkim czasie, gdyż już po pierwszym zabiegu zauważymy różnicę. Wykonanie takiego zabiegu parafinowego jest szczególnie polecane w okresie jesienno-zimowym, tak zwanym grzewczym, kiedy suche powietrze oraz mróz pogarszają stan skóry.

Przebieg zabiegu parafinowego na dłonie

Zabieg parafinowy wykonamy w większości gabinetów kosmetycznych pod okiem wyspecjalizowanej kosmetyczki. Zabieg parafinowy zaczynamy od peelingu dłoni, który usunie martwy i zrogowaciały naskórek, dzięki czemu zaaplikowany następnie preparat odżywczy przedostanie się w głębsze warstwy skóry. Kolejnym etapem jest zanurzenie dłoni w kąpieli parafinowej do momentu uzyskania grubej powłoki na skórze. Ciepła parafina rozszerza pory, dzięki czemu składniki odżywcze szybciej się wchłaniają. Na warstwę parafiny kosmetyczka nakłada rękawice, których zadaniem jest dłużej utrzymać ciepło. Po około 20 minutach rękawice wraz z parafiną usuwane są z dłoni i wykonuje się ich masaż.

Zabieg parafinowy - cena

Cena zabiegu parafinowego zależy od wielkości miasta i renomy gabinetu kosmetycznego. W niewielkich miejscowościach koszt zabiegu parafinowego wynosi średnio 25 złotych, natomiast w większych miastach ceny zaczynają się od 40 złotych. Zabieg ten możemy połączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi, co dodatkowo zwiększy koszt wizyty. Czas trwania zabiegu parafinowego wynosi średnio pół godziny.

Zabieg parafinowy w domu

Zabieg parafinowy można wykonać również w domowym zaciszu. Obecnie, biorąc pod uwagę łatwy dostęp do kosmetyków zarówno w internecie, jak i hurtowniach kosmetycznych, każdy może pozwolić sobie na wykonanie zabiegu parafinowego w domu. Potrzebne będą:

  • parafina,
  • podgrzewacz do parafiny,
  • rękawiczki,
  • peeling,
  • krem odżywczy.

Samodzielne wykonanie zabiegu parafinowego jest bezpieczne, pod warunkiem, że korzystamy tylko i wyłącznie z przystosowanych do tego celu urządzeń. Podgrzewanie parafiny na domowej kuchence jest nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Należy pamiętać, że parafina jest substancją łatwopalną, a nieodpowiednie dostosowanie temperatury podgrzania może doprowadzić do poparzenia skóry.

Zabieg parafinowy - przeciwwskazania

Zabieg parafinowy może wywoływać między innymi reakcje alergiczne, dlatego głównym przeciwwskazaniem jest uczulenie na parafinę. Z zabiegu parafinowego nie powinny korzystać osoby borykające się z egzemą czy grzybicą skóry i paznokci, a także osteoporozą i niewydolnością układu krążenia. Zaleca się, aby nie nakładać parafiny podczas jednego zabiegu na zbyt duży obszar ciała.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także