Zalega w wielu piwnicach. Tyle płacą za niego dzisiaj

Zalega w wielu piwnicach. Tyle płacą za niego dzisiaj

Opiekacz Predom dziś jest warty krocie
Opiekacz Predom dziś jest warty krocie
Źródło zdjęć: © East News | Marek Zajdler
25.04.2023 12:30, aktualizacja: 25.04.2023 13:24

Za czasów swojej świetności robił prawdziwą furorę. Dziś natomiast, choć raczej nie zaskakuje swoimi możliwościami, może nam zapewnić przypływ gotówki. Dla wielbicieli gadżetów z PRL-u takie urządzenie to prawdziwa gratka.

Jeżeli wychowywaliśmy się w latach 80. i 90. ubiegłego stulecia, na pewno go pamiętamy. Opiekacz firmy Predom był marzeniem i szybko stał się kultowym wyposażeniem kuchni. Dziś jest poszukiwany przez kolekcjonerów na aukcjach internetowych. Okazuje się, że na swoich strychach i w piwnicach możemy mieć prawdziwy skarb.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sprzęty z czasów PRL-u robią furorę wśród kolekcjonerów. Można na nich nieźle zarobić

Pralka Frania, prodiż, czy wspomniany opiekacz to produkty pożądane przez wielbicieli minionej epoki. Poszczególne sprzęty osiągają zawrotne ceny na aukcjach internetowych. Za konkretny egzemplarz opiekacza Predom Selfa, z kompletem akcesoriów, trzeba zapłacić nawet 850 złotych.

Właściciel aukcji zapewnia, że sprzęt nigdy nie był używany. Innym ciekawym znaleziskiem jest w pełni sprawny odkurzacz Predom Zelmer, który został sprzedany za ponad 300 złotych. Zbieracze perełek cenią też sobie młynek do kawy tej samej marki - za ten model zapłacimy ok. 165 złotych.

Poza sprzętem kuchennym oraz urządzeniami do sprzątania często poszukiwanymi produktami są też radia i magnetofony. Jednak to nie za sprzęty użytku domowego dostaniemy najwięcej pieniędzy.

Nie tylko AGD i elektronika. Zabawki również są w cenie

Prawdziwy szał cenowy dotyczy... plastikowych figurek. Zabawki z serii kultowych "Gwiezdnych wojen" osiągają zawrotne sumy. Miniaturka Darth Vadera to koszt nawet 1700 złotych. Z kolei za Luke'a Skywalkera zapłacimy nieco mniej, bo okrągły tysiąc. Plastikowe figurki z lat 80. są już uznawane za "zabytkowe". Do tej kategorii oczywiście włączają się wyłącznie podobizny bohaterów ze starej wersji trylogii.

Warto zwrócić uwagę także na figurkę głównego bohatera E.T., który jest wyceniany na ok. 300 złotych, czy też na "misia Zezolka" dostępnego za 240 złotych.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta