Zalety korzystania z kulek gejszy nie tylko po ciąży
Miłość fizyczna, która doprowadziła do poczęcia potomstwa, wcale nie musi stracić na swoim uroku, kiedy dziecko już pojawi się na świecie. Dla wielu rodziców jest to jednak problem nie do przeskoczenia. Kondycja ciała matki jest w owym czasie osłabiona i nim wróci ona do poprzedniego poziomu musi upłynąć trochę czasu.
08.02.2016 | aktual.: 24.01.2018 12:56
Wielu paniom przeszkadza towarzyszące temu okresowi w ich życiu rozluźnienie mięśni pochwy. Z tego powodu rezygnują ze zbliżeń z partnerem, a im dłużej trwa przerwa w okazywaniu sobie czułości tym trudniej jest na nowo odkryć przyjemność płynącą z seksu. Na szczęście czynniki anatomiczne kobiety po okresie ciąży nie muszą być już więcej problemem i jest na to bardzo przyjemny i jednocześnie nieskomplikowany sposób.
Satysfakcja seksualna
W najbliższych tygodniach po porodzie (dla każdej kobiety ich liczba może się różnić) mięśnie pochwy są bardzo rozluźnione. Znieczulona przez dziecko, które niedawno przyszło na świat potrzebuje ona średnio aż 6 tygodni, by wrócić do poprzedniego rozmiaru. W tym czasie kobiety bardzo często rezygnują ze współżycia ze względu na utratę satysfakcji płynącej z seksu. Taka sytuacja może, choć nie musi, prowadzić do oziębienia stosunków z partnerem – bardzo dużo zależy tu również od mężczyzny i jego zrozumienia oraz od szczerej rozmowy, która powinna pojawić się pomiędzy rodzicami. Nie pomaga również kobiecy estrogen, którego produkcja spada podczas karmienia piersią. Hormon ten bowiem ma między innymi za zadanie regulować elastyczność ścianek pochwy, a bez jego odpowiedniej ilości obkurczanie jej mięśni jest bardzo wolne.
Przyspieszony powrót do formy
Skoro kobiece ciało potrzebuje aż tyle czasu na powrót do formy to nie zaszkodzi mu w tym pomóc. Zanim jednak zdecydujemy się na jakiś krok w tym kierunku dobrze jest zasięgnąć opinii lekarza specjalisty i jeśli ginekolog nie widzi żadnych przeciwwskazań rozpocząć trening mięśni Kegla przy pomocy kulek gejszy. Gadżet ten występuje najczęściej w postaci dwóch kulek połączonych ze sobą przez materiałowy bądź silikonowy sznureczek. Wyjątkowość tej konstrukcji polega na tym, że gładka i kolorowa otoczka kryje tu w sobie ciężarki, które stymulują mięśnie pochwy (poprzez mikro-drgania wywołane ruchem kobiety) do wysiłku. Tak jak w przypadku innych mięśni w naszym ciele odpowiednia i regularna ich stymulacja prowadzi tu do wzmocnienia ich siły, a tym samym do szybszego powrotu do formy sprzed rozwiązania.
Nie tylko po urodzeniu...
Powrót do formy po urodzeniu potomstwa jest niezwykle ważny dla dobrego samopoczucia kobiety. Dbać o swoje ciało i mięśnie pochwy można jednak także przed urodzeniem dziecka, gdyż regularne ćwiczenia z kulkami waginalnymi w tym czasie mają pozytywny wpływ na sam proces porodu, znacznie ułatwiając kobiecie wydanie na świat swojego dziecka. Z kulkami gejszy można dzięki temu wzmocnić nie tylko ciało, ale i psychikę przyszłej matki. Ich używanie niezawodnie pomaga zrozumieć i przygotować się do momentu parcia, a ciało nabywa zdolność odpowiedniej regulacji pracy mięśni odpowiedzialnych za wydanie dziecka na świat. Jest to więc idealne rozwiązanie dla kobiet planujących ciążę. Dodatkową korzyścią dla młodych matek (przed i po urodzeniu) jest fakt, że dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla łagodzą bóle związane z miesiączką.
Jak wybrać i używać kulki gejszy?
Jak już wspomnieliśmy na samym początku, użytkowanie kulek waginalnych nie jest wcale takie trudne, a co najważniejsze mogą to robić kobiety w każdym wieku. Zacznijmy od tego, że kulki gejszy:} występują w dwóch postaciach – jednej kulki lub dwóch. Początkująca użytkowniczka ma tu również do wyboru różne średnice i ciężary, dlatego jeśli ma to być początek przygody to lepiej zdecydować się na mniejsze i lżejsze i za jakiś czas dopiero podnieść poprzeczkę swojemu ciału. Wielu producentów, by ułatwić kobietom korzystanie ze swoich produktów projektują zestawy, gdzie kulki są wymienne i zawierają np. dwa różne ciężary.
Naturalne predyspozycje ciała kobiety najczęściej pozwalają na użytkowanie dwóch kulek, ale jeśli kobieta jest niska lub ma problem z aplikacją tamponów to lepsza będzie dla niej wersja pojedyncza. Kulki gejszy aplikuje się bardzo podobnie jak tampon – w wygodnej pozycji na stojąco lub leżąco. Dobrze jest również wspomóc się lubrykantem (koniecznie na bazie wody). Następnie należy zaciskać cyklicznie mięśnie na kulkach, aż do momentu kiedy kobieta czuje, że gadżet zaczyna się z niej wysuwać. Istotnej jest by robić to podczas codziennych aktywności, a nie podczas siedzenia, gdyż wtedy trening jest o wiele bardziej skuteczny. Po treningu kulki można umyć pod ciepłą wodą z dodatkiem płynu antybakteryjnego lub zastosować spray antybakteryjny.
Szybkie podsumowanie
Kulki gejszy to gadżet, który w swojej szufladzie powinna mieć każda kobieta, która dba o swoje zdrowie oraz jakość życia intymnego, a szczególnie: - przyszła mama, która chce przygotować się na do porodu i zmniejszyć towarzyszący mu ból, - kobieta po porodzie, której mięśnie pochwy są na tyle rozluźnione, że nie może ona czerpać przyjemności z seksu, - każda kobieta po 30-tym roku życia ze względu na utrzymanie dobrej kondycji ciała oraz wyeliminowanie ewentualne dolegliwości z obniżeniem narządów rodnych czy trzymaniem moczu, - wszystkie panie, które podczas stosunku chce świadomie zwiększyć swoje doznania oraz przyjemność, jaką z bliskości czerpią ich partnerzy (umiejętność zaciskania mięśni Kegla znacznie poprawia dopasowanie partnerów oraz parametry stymulacji).