Trwa ładowanie...

Założyli spódnice, by zaprotestować. Wcale nie mają wielkich wymagań

Kierowcy autobusów we francuskim mieście Nantes przyszli do pracy w spódnicach. To znak protestu przeciwko zakazowi noszenia przez nich krótkich spodenek. Zakaz jest dla nich uciążliwy i obowiązuje, pomimo upiornej fali upałów, która obecnie panuje we Francji.

Share
Założyli spódnice, by zaprotestować. Wcale nie mają wielkich wymagań
Źródło: Youtube.com
d277pyi

Wraz z temperaturami, które osiągnęły rekordowy poziom w całym kraju, władze doradzają mieszkańcom rozsądek, by uniknąć udaru cieplarnianego. Idea noszenia długich spodni wydała się więc kierowcom tak absurdalna, że postanowili protestować.

Potępiając "niedopuszczalne" warunki pracy w autobusach, które nie mają klimatyzacji, mężczyźni założyli do pracy spódnice. Sami zobaczcie!

d277pyi

- Nasze mundury nie są odpowiednie na tak wysokie temperatury. W takich momentach zazdrościmy kobietom - powiedział Didier Sauvetre, kierowca z zespołu CFDT w rozmowie z lokalnym portalem Presse Ocean. - Nasi menadżerowie mówią, że szorty nie nadają się do naszego zawodu. Zdecydowaliśmy się więc na prowokację, ubierając spódnice, które są dozwolone dla koccbiet - dodaje.

- W czasie fali upałowej temperatura tuż pred nasza przednią szybą sięga 50 stopni. Ponieważ w autobusach nie ma klimatyzacji, jest to nie do zniesienia - powiedział Gabriel Magner, kierowca. - Nowoczesne podejście pozwoliłoby nam nosić długie szorty od czasu do czasu. Kobiety mogą nosić spódnice, ale mężczyźni spodenek nie. To forma dyskryminacji.

Jak chronić się przed upałami? Zobacz:

Własne decyzje

Ponieważ francuski kodeks pracy nie reguluje kwesti noszenia przez panów szortów, firmy mogą podjąć własne decyzje w zakresie ubioru pracowników. Jednakże, ten sam kodeks daje pracownikom prawo do interwencji, jeśli uważają, że ich zdrowie jest zagrożone warunkami pracy. A według kierowców, ma to miejsce w tej sytuacji.

d277pyi

Po dniu spędzonym w spódnicy, mężczyźni przyznali, że w spódnicach czuli się "całkiem przyjemnie".

W ramach kompromisu latem ubiegłego roku firma Semitan wyprodukowała nową linię bardziej oddychających "letnich spodni" dla kierowców, ale krótkie spodenki nadal są niedozwolone.

d277pyi

Podziel się opinią

Share
d277pyi
d277pyi