Trwa ładowanie...
d2ih2ye

Zdrowa dieta malucha zapewnia wyższe IQ?

Dzieci, które w pierwszych latach życia spożywają zdrowe, domowe posiłki mogą mieć nieco wyższy iloraz inteligencji niż te, które karmione są produktami przetworzonymi - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z australijskiego University of Adelaide.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdrowa dieta malucha zapewnia wyższe IQ?
(Thinkstockphotos)
d2ih2ye

Dzieci, które w pierwszych latach życia spożywają zdrowe, domowe posiłki mogą mieć nieco wyższy iloraz inteligencji niż te, które karmione są produktami przetworzonymi - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z australijskiego University of Adelaide. "W pokarmie dostarczamy dziecku składników odżywczych niezbędnych dla rozwoju mózgu podczas dwóch pierwszych lat życia. Naszym celem było sprawdzenie, w jaki sposób dieta może wpłynąć na późniejszy iloraz inteligencji" - mówi prowadząca badania dr Lisa Smithers.

Badaczka analizowała dietę ponad 7 tys. dzieci w szóstym, piętnastym i dwudziestym czwartym miesiącu życia, a następnie porównywała ich IQ, gdy ukończyły osiem lat.

Dzieci, które w szóstym miesiącu życia były karmione piersią, a później regularnie otrzymywały posiłki bogate w warzywa, w tym strączkowe, owoce i sery miały w wieku ośmiu lat iloraz inteligencji o około 2 punkty wyższy w porównaniu z dziećmi regularnie jedzącymi ciastka, czekoladę, cukierki, chipsy i pijące słodzone napoje.

d2ih2ye

Rezultaty badań opublikowane zostały w "European Journal of Epidemiology".

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Dlaczego polskie dzieci nie znają smaku zdrowia?*

d2ih2ye

* Rodzinne posiłki metodą na niejadka*

* Otyłe dzieci jak staruszki*

Lekarze mają sposób na otyłe dzieci

Podziel się opinią

Share

d2ih2ye

d2ih2ye
d2ih2ye