Trwa ładowanie...

Zdrowy kręgosłup, szczupła sylwetka i lepszy sen? Wystarczy godzina tygodniowo

Kiedy kończy się lato, a na zewnątrz robi się coraz zimniej, ciężko zmotywować się do ćwiczeń. Wszelkie sporty, które do tej pory uprawialiśmy na dworze, przestają być już tak zachęcające. Warto więc znaleźć alternatywę i motywację, by wraz z początkiem jesieni nie ograniczyć aktywności fizycznej. Szukając atrakcyjnego zastępnika, zależało nam na korzyściach zdrowotnych - relaksie, pięknym ciele i zwiększeniu wydajności. Tej jesieni wskakujemy w kostiumy kąpielowe i bijemy własne rekordy!

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zdrowy kręgosłup, szczupła sylwetka i lepszy sen? Wystarczy godzina tygodniowoŹródło: Fotolia
d2fwots
d2fwots

Pływanie walczy z nadwagą
Pływanie jest sportem aerobowym, więc należy do tej samej grupy co bieganie i jazda na rowerze. Dostarcza mięśniom dużą ilość tlenu potrzebną do spalania kalorii, więc jest jedną z aktywności, która jest skuteczna w walce z nadwagą. Nawet jeśli nie umiesz dobrze pływać, możesz spróbować aqua fitnessu i aqua areobiku, które również świetnie wpłyną na twoją sylwetkę. Aby zobaczyć efekty, wystarczy na początku godzina tygodniowo. Kilka basenów, które na początku wydają się sporym wyzwaniem, po kilku tygodniach będą jedyną rozgrzewką do dalszego treningu.

Dobre dla zdrowia
Wielkim plusem pływania jest to, że nie obciąża kręgosłupa i stawów. Wszystkie osoby, które na co dzień zmagają się z chorobami, bólami, a nawet dyskomfortem związanym z kręgosłupem, powinny zdecydować się na basen przynajmniej raz w tygodniu. Idealnym stylem dla rozluźnienia kręgosłupa jest pływanie na grzbiecie, które nie obciąża odcinka krzyżowego. Ten sport jest dobry dla osób w każdym wieku, nawet chorych. Wysiłek rozkłada się równomiernie na całe ciało, więc szansa nadciągnięcia mięśnia lub zrobienie sobie krzywdy jest znikoma. Pływanie jest także dobrym dodatkiem do skonsultowanej wcześniej rehabilitacji.

Idealny relaks
Pływanie pomaga się wyciszyć i daje możliwość pobyć chwilę samemu ze sobą. Taki wysiłek powoduje zdrowe zmęczenie i pozytywne zmaganie się z własną psychiką. Rzucanie sobie wyzwań i próby pokonania swoich słabości podczas beztroskiego przebywania pod wodą to prawdziwa przyjemność i satysfakcja. Podwodny szum relaksuje i sprawia, że uciekamy od rzeczywistości, która czasem potrafi przytłoczyć. Jeśli więc czujesz się przemęczona, potrzebujesz chwili dla siebie lub musisz przemyśleć pewne sprawy - kilkadziesiąt minut na basenie pomoże.

Zacznij przygodę na basenie
Jeśli nie umiesz pływać lub sądzisz, że nie idzie ci to najlepiej, nie obawiaj się. Większość osób, które spotkasz na basenie, pływa słabo. Nie musisz jednak uprawiać tego sportu wyczynowo. Jak w przypadku każdej aktywności, stawiaj małe kroczki - najpierw popluskaj się w wodzie i rozpocznij naukę od pływania na plecach, ponieważ to najłatwiejszy i najprzyjemniejszy sposób. Połóż się na wodzie i próbuj utrzymać naturalną wyporność ciała. Będziesz zaskoczona, jak duża ilość mięśni jest do tego potrzebna.

d2fwots

Idealny sport dla dzieci
Każdy sport ma pozytywny wpływ na dorastanie naszych maluchów. Świadomość, że dziecko spędza czas aktywnie, pod okiem wykwalifikowanego trenera i wśród rówieśników jest lepsza, niż pozwolenie mu na siedzenie prze telewizorem czy komputerem. Pływanie doskonale wpływa na psychikę naszych maluchów. Rozwija się w nich szacunek do własnego ciała, zdrowe współzawodnictwo i wiedza, że podnoszenie poprzeczki prowadzi do większych sukcesów.

Zobacz też: Pomysł na biznes: Szkoła nurkowania dla dzieci

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2fwots
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fwots