Blisko ludziZespół politystycznych jajników przyczyną bezpłodności

Zespół politystycznych jajników przyczyną bezpłodności

04.09.2015 14:43, aktual.: 23.11.2015 18:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten problem dotyka coraz młodszych dziewczyn. Na PCOS cierpi około 12 procent młodych kobiet, a u niemal 40 procent z nich zespół policystycznych jajników jest powodem niepłodności.

Twoja miesiączka jest nieregularna, niekontrolowanie tyjesz, a pod nosem pojawił się wąsik? Być może to pierwsze oznaki PCOS, czyli zespołu policystycznych jajników. Choroba objawia się już w okresie dojrzewania i dotyczy coraz młodszych dziewczyn. Nieleczone schorzenie może być przyczyną niepłodności.

Leczenie hormonalne zespołu policystycznych jajników trwa często wiele lat. Jeśli jednak młoda kobieta planuje ciążę terapię się przerywa.

Według lekarzy schorzenie uwarunkowane jest genetycznie. Inne teorie wskazują, że duży wpływ na zachorowalność na zespół policystycznych jajników ma zawartość związku organicznego nazywanego bisfenolem A. Znajdziemy go w plastikowych pojemnikach na żywność, w puszkach czy sprzęcie elektronicznym. Kumulacja bisfenolu w organizmie wywołuje szereg zaburzeń, a w konsekwencji problemy zdrowotne.

Lekarze oceniają, że na PCOS cierpi około 12 procent młodych kobiet, a u niemal 40 procent z nich zespół policystycznych jajników jest powodem niepłodności.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)