Już nie imprezują w klubach. Nowa rozrywka młodych robi furorę

Już nie imprezują w klubach. Nowa rozrywka młodych robi furorę

"Zetki" już nie imprezują w klubach. Nowy trend podbija sieć
"Zetki" już nie imprezują w klubach. Nowy trend podbija sieć
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
04.02.2024 12:43, aktualizacja: 04.02.2024 14:17

Huczna impreza w najmodniejszym klubie w mieście? Domówka zakrapiana alkoholem? Otóż nie. W wolnym czasie pokolenie Z woli robić zupełnie coś innego. Oto miejsce, gdzie teraz można spotkać "zetki".

Zagraniczne media, takie jak "Telegraph", "The Guardian" czy "Daily Mail", wskazują na nowy trend wśród młodych ludzi. Okazuje się, że "zetki" unikają głośnych imprez i nie przesiadują godzinami w klubach. Coraz częściej udają się do... biblioteki. Ale nie zawsze tylko po to, by czytać.

"Zetki" można spotkać w bibliotekach

Pokolenie Z nie tylko przewraca strony książek, ale również tworzy społeczności, w ramach których dzieli się swoją miłością do literatury. Zdaje się, że dla "zetek" biblioteka to najlepsze miejsce na spędzenie wolnego czasu, nagrywanie krótkich filmów na TikToka, a nawet szukania miłości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Według "Daily Mail" młodzi ludzie wybierają się na "imprezy czytelnicze", podczas których siedzą razem i czytają tę samą książkę, słuchając muzyki. Na TikToku coraz większą popularnością cieszą się filmy, na których "zetki" szykują się do biblioteki - wybierają odpowiednie stylizacje, a później filmują się z książkami w tle.

Henry Earl to student z Nowego Jorku, który na TikToku działa pod pseudonimem @henry_grey_earls. Na swoim profilu często dzieli się kadrami z biblioteki.

Ten trend nie tylko przyczynia się do promocji czytania, ale buduje silne społeczności. Wspólna pasja do literatury staje się pretekstem do nawiązywania nowych znajomości.

- Tradycyjnie myślimy o bibliotekach jako o bardzo cichych, a niektóre z nich takie są, ale obserwując pokolenie Z w bibliotekach, zaobserwowaliśmy, że są tam naprawdę świetne przestrzenie dla nastolatków, duże pokoje, w których mogą robić takie rzeczy, jak gry lub tworzenie własnej muzyki – powiedziała Rachel Noorda, adiunkt języka angielskiego na Uniwersytecie w Portlandzie, w rozmowie z "The Guardian".

O książkach w sieci

"Zetki" dzielą się swoją miłością do książek również za sprawą nowoczesnych technologii. Bookstagram, BookTok i BookTube to miejsca na trzech platformach społecznościowych, które skupiają się na zawartości związanej z literaturą. To właśnie tutaj pokolenie Z opowiada o swoich odczuciach odnośnie fabuły czy stylu pisania danego autora, a także poleca sobie lektury.

Wypełnij naszą ankietę dotyczącą walentynek TUTAJ.

Bookstagram to wirtualna przestrzeń dla miłośników książek na Instagramie. BookTook to miejsce poświęcone literaturze na TikToku. BookTube to społeczność na platformie YouTube, w której użytkownicy tworzą filmy związane z książkami. Długie formy wideo umożliwiają szczegółowe omówienie danej książki. Każda z nich ma na celu zjednoczenie społeczności czytelniczych.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta