Blisko ludziZmiana terminu ferii zimowych. Premier Mateusz Morawiecki ogłasza najnowsze obostrzenia

Zmiana terminu ferii zimowych. Premier Mateusz Morawiecki ogłasza najnowsze obostrzenia

Ferie zimowe - najnowsze informacje
Ferie zimowe - najnowsze informacje
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Anna Podlaska

21.11.2020 10:50, aktual.: 02.03.2022 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana" - informuje na swoich stronach Kancelaria Premiera. Mateusz Morawicki ogłosił najnowsze obostrzenia, w tym poinformował, jak w tym roku będą wyglądały ferie.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Największym zaskoczeniem jest zmiana terminu ferii. "Ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska. Pamiętaj, że dalsze rozluźnianie restrykcji lub ich zaostrzenie zależy od naszego odpowiedzialnego zachowania, które przekłada się na liczbę zachorowań" – czytamy na stronie ministerstwa.

Zmiana terminu ferii największym zaskoczeniem

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, jak będą wyglądały ferie. Zaplanowano je w tym samym czasie dla wszystkich województw po to, aby ograniczyć transmisję koronawirusa. - Ferie będą skumulowane od 4 do 17 stycznia - ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

"Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe. Rząd wspiera branżę turystyczną. Na pomoc mogą liczyć również przedsiębiorcy, którzy działają w branży turystyki zimowej. Otrzymają oni rekompensaty, które pomogą złagodzić skutki kryzysu" – podaje ministerstwo.

Jakie obostrzenia wprowadził premier?

Od przyszłej soboty placówki handlowe będą działać, ale w największym reżimie sanitarnym. Tam, gdzie nie będą się do tego stosować, placówki będą zamykane.

"W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 mkw. Pamiętaj, że w przestrzeni publicznej masz obowiązek zasłaniać nos i usta. Przy wejściu do sklepu zdezynfekuj ręce lub używaj rękawiczek ochronnych podczas całych zakupów" - poinformowało KPRM.

Premier zaapelował też o spotkania podczas świąt w małym gronie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także