Trwa ładowanie...
d10nbzt

Zmiana terminu ferii zimowych. Premier Mateusz Morawiecki ogłasza najnowsze obostrzenia

"Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana" - informuje na swoich stronach Kancelaria Premiera. Mateusz Morawicki ogłosił najnowsze obostrzenia, w tym poinformował, jak w tym roku będą wyglądały ferie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ferie zimowe - najnowsze informacje
Ferie zimowe - najnowsze informacje (ONS.pl)
d10nbzt

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Największym zaskoczeniem jest zmiana terminu ferii. "Ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska. Pamiętaj, że dalsze rozluźnianie restrykcji lub ich zaostrzenie zależy od naszego odpowiedzialnego zachowania, które przekłada się na liczbę zachorowań" – czytamy na stronie ministerstwa.

Zmiana terminu ferii największym zaskoczeniem

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, jak będą wyglądały ferie. Zaplanowano je w tym samym czasie dla wszystkich województw po to, aby ograniczyć transmisję koronawirusa. - Ferie będą skumulowane od 4 do 17 stycznia - ogłosił premier Mateusz Morawiecki.

d10nbzt

"Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe. Rząd wspiera branżę turystyczną. Na pomoc mogą liczyć również przedsiębiorcy, którzy działają w branży turystyki zimowej. Otrzymają oni rekompensaty, które pomogą złagodzić skutki kryzysu" – podaje ministerstwo.

Jakie obostrzenia wprowadził premier?

Od przyszłej soboty placówki handlowe będą działać, ale w największym reżimie sanitarnym. Tam, gdzie nie będą się do tego stosować, placówki będą zamykane.

"W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 mkw. Pamiętaj, że w przestrzeni publicznej masz obowiązek zasłaniać nos i usta. Przy wejściu do sklepu zdezynfekuj ręce lub używaj rękawiczek ochronnych podczas całych zakupów" - poinformowało KPRM.

d10nbzt

Premier zaapelował też o spotkania podczas świąt w małym gronie.

Marta Lempart komentuje wyciek informacji na jej temat. "Nie mam szans na sprawiedliwość"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10nbzt

Podziel się opinią

Share
d10nbzt
d10nbzt