Trwa ładowanie...
djcz5bc

Zmierzą twoje wyniki i zmotywują do dalszych ćwiczeń. Zobacz, jak wybrać idealną opaskę sportową

Jeśli uprawiasz sport, to z pewnością chcesz widzieć efekty i coraz lepsze wyniki. Idealnym gadżetem, który pozwoli ci monitorować wyniki jest opaska, która jest nie tylko stylowa, ale i bardzo przydatna. Sprawdź, jaką opaskę wybrać i dlaczego warto mieć ją na swoim nadgarstku, gdy uprawiasz sport.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Opaska przyda ci się podczas treningów
Opaska przyda ci się podczas treningów (Adobe Stock)
djcz5bc

*Dlaczego warto korzystać z opaski sportowej? *
Opaska sportowa nie jest zarezerwowana jedynie dla sportowców. Każdy, kto chce kontynuować lub nawet rozpocząć swoją przygodę ze sportem, powinien mieć ją na nadgarstku. Nie tylko wyczynowi sportowcy, którzy codziennie przebiegają kilkadziesiąt kilometrów chcą obserwować polepszanie się swojej kondycji. Udokumentowane i coraz lepsze wyniki mogą skutecznie poprawić ci humor.

W zależności od zaawansowania i ceny sprzętu, opaska pokazuje wartości przydatne do analizy swojej aktywności, liczą kalorie, puls, monitorują sen, a nawet posiadają opcję budzenia poprzez wibrację. Ten niepozorny gadżet może ci się przydać w wielu różnych sytuacjach, nie tylko sportowych. Niektóre z opasek sportowych, po podłączeniu do telefonu, mają opcję popularnych smartwatch'y. Wyświetlanie wiadomości i powiadomień stanie się wygodne i przyjemne. Wiele opcji w niewielkim gadżecie, który jest tak wygodny, że z powodzeniem możesz nosić go przez cały dzień.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru opaski sportowej?
Opaska sportowa pokazuje dane na dotykowym wyświetlaczu, który w zależności od modelu, może być różnej wielkości. Jeśli szukasz takiej, którą możesz nosić także podczas wizyty na basenie lub biegania na świeżym powietrzu, na przykład podczas deszczu, powinnaś zwrócić uwagę na jego wodoodporność. Jeśli dużo trenujesz i chcesz często nosić opaskę, podczas zakupu zwróć uwagę na wytrzymałość baterii, która jest liczona w dniach. To niewielki sprzęt, więc nie zużywa dużo energii. Sposób ładowania w większości opasek jest taki sam - poprzez podłączenie kablem USB. Modele różnią się jednak pojemnością baterii, która odzwierciedla się także w cenie gadżetu. Ważną kwestią jest także możliwość podłączenia opaski do telefonu poprzez Bluetooth, co pozwala na sterowanie muzyką, a nawet, w niektórych przypadkach, odbieranie połączeń.

  Adobe Stock
(Adobe Stock)

Najważniejszą rolą opaski sportowej jest kontrola nad naszą aktywnością. Gadżet musi być wyposażony w pulsometr, który kontroluje akcję serca podczas treningu oraz krokomierz, pokazujący odległość, którą odbyliśmy. Niektóre z opasek mogą pokazywać także trasę, którą wybraliśmy. Zaawansowane modele posiadają także funkcję monitoringu braku aktywności, który od czasu do czasu przypomni ci o tym, że warto wstać i wybrać się na mały spacer.

Równie przydatną funkcją jest monitorowanie snu oraz budzik wibracyjny. Jakość naszego snu jest bardzo ważna, a jej efekty odczuwamy już po przebudzeniu. W zależności od tego, w jakiej fazie snu się obudzimy, różni się nasze poczucie wyspania. Ta przydatna funkcja wykrywa, w jakiej fazie się znajdujemy i budzi nas w momencie, który będzie najlepszy. Mimo że nie jest to opcja związana ze sportem, na pewno jest bardzo przydatna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

djcz5bc

Podziel się opinią

Share
djcz5bc
djcz5bc