Zrób od razu po wejściu do hotelu. Rano sobie podziękujesz

Zrób od razu po wejściu do hotelu. Rano sobie podziękujesz

Jak sprawdzić, czy w pokoju hotelowym nie znajdują się pluskwy?
Jak sprawdzić, czy w pokoju hotelowym nie znajdują się pluskwy?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok
29.05.2023 16:08, aktualizacja: 11.02.2024 14:42

Jak sprawdzić, czy w pokoju hotelowym nie znajdują się pluskwy? Takimi radami podzieliła się w filmiku na TikToku entomolożka dr Cassie Krejci, która specjalizuje się w tej tematyce. Podała kilka sposobów, które jej zdaniem są niezawodne w sprawdzeniu, czy nie jesteśmy narażeni na ugryzienia owadów.

Pluskwy są jednymi z najbardziej znienawidzonych owadów - nie tylko przez wzgląd na ugryzienia, ale także bardzo szybkie przenoszenie się z miejsca do miejsca. Przez to trudno je zwalczyć. Warto więc znać sposoby, które uchronią nas przed ich atakiem. Swoimi metodami podzieliła się w krótkim nagraniu na TikToku entomolożka dr Cassie Krejci, która zajmuje się badaniem owadów i ich relacji m.in. ze środowiskiem.

Jak uniknąć ataku pluskiew?

Ekspertka publikująca w mediach społecznościowych pod pseudonimem "Cassie The Bug Doc" rozpoczęła od jednej z ważniejszych kwestii - umieszczenia walizki na drewnianej podłodze, nie wykładzinie.

- W tym pokoju hotelowym nie ma żadnej wykładziny, ale gdyby była, połóż swój bagaż na drewnianej podłodze lub kafelkach, aby nie złapać żadnych pluskiew przed sprawdzeniem pokoju - oznajmiła w tiktokowym nagraniu.

Dr Krejci zaznaczyła także, że oprócz tego rekomenduje umieszczenie walizki na podwyższeniu, np. krzesłach. Wtedy możemy być pewni, że pluskwy tam nie dotrą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Koniecznie sprawdź te miejsca

Według dr Krejci najważniejszym miejscem, które powinniśmy dokładnie sprawdzić w pokoju hotelowym, jest łóżko. Entomolożka radzi, aby nie tylko od razu zdjąć poszewki z pościeli, ale również dokładnie przejrzeć, czy nie znajdują się na nich brązowe plamki.

- Brązowe plamy nazywamy plamami kałowymi. Kiedy pluskwy spożywają krew, a następnie ją trawią, pozostawiają po sobie brązowe plamy kałowe przypominające krew - wskazała.

- Dopóki nie widzisz więc żadnych brązowych plam, wszystko jest w porządku - dodała.

Zaleciła też sprawdzenie wysuwanej szuflady pod łóżkiem oraz poduszek na krzesłach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta