ycipk-22ctuf
ycipk-22ctuf

10 nieznanych faktów o Haiderze Ackermannie

Haider Akermann to jeden z najzdolniejszych projektantów dzisiejszych czasów. Nie lubi udzielać wywiadów, unika błysku fleszy oraz zamieszania wokół własnej osoby. Chce, aby jego projekty mówiły same za siebie, a ich luksusowy charakter przejawiał się w nonszalancji pomieszanej z surowością. Chcecie wiedzieć o nim więcej? Koniecznie przeczytajcie nasz tekst.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-22ctuf

Haider Ackermann to jeden z najzdolniejszych projektantów dzisiejszych czasów. Nie lubi udzielać wywiadów, unika błysku fleszy oraz zamieszania wokół własnej osoby. Chce, aby jego projekty mówiły same za siebie, a ich luksusowy charakter przejawiał się w nonszalancji pomieszanej z surowością. Chcecie wiedzieć o nim więcej? Koniecznie przeczytajcie nasz tekst.

1. Urodził się w 1971 roku w ubogiej rodzinie w Bogocie, ale w wieku 9 lat został adoptowany przez francuską rodzinę, dzięki której podróżował po całym świecie. Mieszkał w Etiopii, Czadzie, Algierii, Francji oraz Holandii.

2. Pod wpływem twórczości Yvesa Saint Laurenta postanowił zostać projektantem.

ycipk-22ctuf

3. Studiował na prestiżowej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii w otoczeniu projektantów takich jak Dries Van Noten oraz Ann Demeulemeester.

4. Jeszcze na studiach odbył staż u Johna Galliano, był także asystentem Wima Neelsa (belgijski projektant oraz wykładowca mody).

5. W 2001 roku wypuścił swoją pierwszą damską linię ubrań i od razu został okrzyknięty talentem na miarę swojego idola – Yvesa Saint Laurenta. W 2010 roku uruchomił linię męską.

6. Do jego najwierniejszych klientów należą: Tilda Swinton, Penelope Cruz, Victoria Beckham, Janet Jackson oraz Kanye West.

ycipk-22ctuf

7. Karl Lagerfeld powiedział, że tylko Ackermann jest tak uzdolniony, że mógłby zastąpić go na stanowisku dyrektora kreatywnego Chanel.

8. Nie używa Instagrama i nie jest zainteresowany obecnością w mediach społecznościowych, ale jednocześnie nie krytykuje osób, które w ten sposób budują swoją karierę.

9. Projekty Ackermanna charakteryzują się mistrzowską techniką drapowania, luksusem w swobodnym wydaniu oraz bogactwem kolorów. Jego ulubione materiały to dżersej, zamsz i skóra, w których łączeniu jest mistrzem.

10. Ma słabość do wytatuowanych modeli - uważa, że obrazy na ciele to niezwykle cenna informacja o ludziach, z którymi pracuje.

ycipk-22ctuf

* Justyna Majka*
Absolwentka filologii angielskiej oraz zarządzania w sektorach mody. Redaktor działu moda w magazynie Fashion Post. Prowadzi bloga Fashion Promoter.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-22ctuf

ycipk-22ctuf
ycipk-22ctuf