Blisko ludzi17-latka z nożem zaatakowała trzy uczennice. Wcześniej odgrażała się na Snapchacie

17‑latka z nożem zaatakowała trzy uczennice. Wcześniej odgrażała się na Snapchacie

17-latka zaatakowała nożem trzy uczennice
17-latka zaatakowała nożem trzy uczennice
Źródło zdjęć: © 123RF
29.09.2020 13:21

Do tragedii doszło w V Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Zachodniej w Zielonej Górze. 17-latka weszła do klasy podczas lekcji i zaczęła dźgać na oślep. Podobno dziewczyna wcześniej na swoim profilu na Snapchacie odgrażała się, że kogoś skrzywdzi.

– Dziewczyna zaatakowała nożem przypadkowe osoby. Trzy uczennice mają rany kłute. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka prasowa zielonogórskiej policji. Uczniowie, którzy byli obecni wtedy w szkole, mówią, że do zdarzenia doszło podczas drugiej lekcji. Opisują, że w szkole wybuchła panika, uczniowie biegali i krzyczeli, że ktoś chce ich zabić. Potem zamknęli się w klasach wraz z opiekunami. Nauczyciele spacyfikowali 17-latkę i przekazali ją w ręce funkcjonariuszy policji.

17-latka zaatakowała nożem trzy uczennice

Nad sprawą pracują biegli, którzy mają ustalić ciąg zdarzeń, a także psychologowie, którzy chcą zrozumieć, dlaczego doszło do tej tragedii.

Uczniowie donoszą, że nauczyciele mogli wcześniej zareagować. Podobno dziewczyna miała odgrażać się na swoim profilu na Snapchacie. O wpisach mieli informować nauczycieli, a ci zapowiadali rozmowy z dziewczyną. – Pisała, że będzie krew. Wychowawczyni miała wziąć ją na rozmowę, ale widać, że to było za mało – mówi jeden z uczniów "Piątki" dla "Gazety Wyborczej".

W rozmowie z "GW" podinspektor Małgorzata Barska poinformowała, że nauczyciele nic nie wiedzieli o wpisach nastolatki. – Nie mamy takich informacji – potwierdziła.

Fundacja Centrum Praw Kobiet pracuje zdalnie i stara się być w kontakcie z podopiecznymi. W zaistniałej sytuacji oferuje zdalną konsultację psycholożek oraz prawniczek. Działa też całodobowy nr interwencyjny 600-07-07-17.

Ofiary i świadkowie przemocy mogą również szukać pomocy, dzwoniąc na niebieską linię dostępną pod nr 800-12-00-02 i kontaktować się z działającą pod nr 888-88-33-88 fundacją Feminoteka założoną z myślą o kobietach, także transseksualnych, doświadczających przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej czy seksualnej. Dostępni pod telefonem eksperci udzielą im bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także