Trwa ładowanie...

5 sposobów na przytulną sypialnię. Nie musisz wydawać fortuny

Sypialnia to miejsce, w którym powinniśmy stuprocentowo wypoczywać. Musi być więc perfekcyjnie urządzona i pasująca do naszego gustu. Aby jeszcze lepiej nam się w niej spało i relaksowało, powinna być przytulna. Żeby osiągnąć ten efekt, nie musisz wydawać masy pieniędzy - wystarczy kilka prostych zmian, by całkowicie odmienić panujący w niej nastrój.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

5 sposobów na przytulną sypialnię. Nie musisz wydawać fortuny
Źródło: Fotolia
d2q4v4s

Pościel
Pierwsze o czym myślimy, poruszając temat sypialni, to sen. Nieważne, ile godzin poświęcasz na tę ważną fizjologiczną czynność, zawsze powinno ci być wygodnie i komfortowo. Warto więc przywiązywać uwagę do pościeli, w której spędzamy sporą część dnia. Unikaj sztucznych tkanin i zwróć uwagę, by była przewiewna. Uwielbiamy komplety w jasnych, spokojnych barwach, które mają pozytywny wpływ na rozluźnienie po ciężkim dniu. Intensywne kolory stymulują mózg i nie dają mu odpowiednio wypocząć. Zawsze cenimy jakość, a nie ilość, więc uważamy, że dużo lepiej jest mieć mniej pościeli bardzo dobrej jakości niż więcej, w której i tak będzie nam niewygodnie.

Oświetlenie
Sypialnia to przestrzeń, w której nie ma miejsca na wielkie żyrandole i silne żarówki. Organizm ludzki najlepiej wypoczywa, kiedy światło nie jest intensywne. Dużo łatwiej też jest nam zasnąć, gdy spędzamy czas w przyciemnionym pokoju. Pomieszczenie powinno być pełne ciepłego, lekko przygaszonego światła, które będzie przyjemne dla oczu. Zamiast jednego i dużego źródła światła, możesz rozmieścić kilka mniejszych lampek. Będziesz mogła je regulować w zależności od nastroju i pory dnia.

d2q4v4s

Tkaniny
By sypialnia stała się przytulna, użyj wielu przyjemnych w dotyku tkanin. Może to być koc, którym przykryjesz się podczas chłodniejszej nocy. Dobrym pomysłem jest też narzuta, którą rano rozłożysz na pościeli. Świetnym sposobem na urozmaicenie wnętrza, a przy okazji ocieplenia jego nastroju są poduszki. Za pomocą poszewek możesz podkreślić styl wnętrza lub całkowicie go zmienić. Szczególnie, gdy urządziłaś sypialnię w spokojnych i stonowanych barwach, za pomocą szczegółów i dodatków możesz zmieniać kolorystykę całego pokoju.

Dodatki
Oprócz tkanin, które w sypialni są niezwykle ważne, poświęć czas na dobranie odpowiednich dodatków. Nad łożkiem powieś ramki ze zdjęciami, które wzbudzają w tobie dobre wspomnienia, a koło łóżka postaw designerski budzik. Zorganizuj miejsce, gdzie będziesz mogła ułożyć swoje ulubione książki, po które będziesz mogła sięgnąć w każdej chwili. Dobrym pomysłem jest także niewielki dywanik, który możesz położyć tuż obok łóżka. Po dobrze przespanej nocy z przyjemnością położysz na nim najpierw prawą nogę.

Przechowywanie
Nie bez powodu minimalizm cieszy się tak dużym uwielbieniem. Odpowiednio zorganizowana przestrzeń, w której wszystko ma swoje miejsce, jest idealnym pomieszczeniem do relaksu. Tam, gdzie przedmioty są porozrzucane, dużo ciężej się nam odpoczywa. Aby szybciej zrobić porządek, zaopatrz się w zamykane szafki lub kufry, do których w mig schowasz niepotrzebne w danej chwili przedmioty.

Zobacz też: Czy osobne łóżka świadczą o kryzysie?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2q4v4s

Podziel się opinią

Share
d2q4v4s
d2q4v4s