GwiazdyAdoptowana córka Martyny Wojciechowskiej ma wyjątkowy talent. Musisz to zobaczyć

Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej ma wyjątkowy talent. Musisz to zobaczyć

Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej ma wyjątkowy talent
Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej ma wyjątkowy talent
Źródło zdjęć: © AKPA

12.07.2021 14:25, aktual.: 12.07.2021 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Martyna Wojciechowska w 2017 roku adoptowała Kabulę Nkalango. 22-letnią dziewczynę z Tanzanii cierpiącą na albinizm. Okazuje się, że starsza córka podróżniczki, może pochwalić się niesamowitym talentem.

Kabula od urodzenia cierpi na albinizm, przez który w wieku 12 lat została napadnięta. Wówczas nieznani sprawcy odrąbali jej rękę. Wcześniej, również z powodu albinizmu jej ojciec opuścił rodzinę.

Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej

W Tanzanii albinizm to wyrok. Części ciała osób cierpiących na tę chorobę są traktowane jako talizmany i wielu Tanzańczykom bardzo zależy na ich posiadaniu.

Na szczęście dla dziewczyny, Kabula w 2014 roku spotkała Martynę Wojciechowską, która kręciła wtedy program w Afryce. Wojciechowska formalnie adoptowała dziewczynę, a z pomocą fundacji wybudowała jej w rodzinnej wiosce nowy dom i ufundowała edukację.

Wojciechowska chwali się talentem córki

Kabula marzy o tym, aby w przyszłości być prawniczką. Dziewczyna chciałaby bronić słabszych, takich jak ona. Poza tym okazuje się, że pięknie śpiewa. Niedawno Martyna pochwaliła się na Instagramie nagraniem adoptowanej córki.

- Zapraszam was na wyjątkowy występ! A śpiewać będzie moja największa gwiazda prosto z Tanzanii, czyli KABULA! Jestem z Niej taka dumna! Kiedy patrzę na ten uśmiech i błyszczące oczy to widzę, jak wielkie szczęście daje jej śpiewanie. Nie ma piękniejszego widoku, niż człowiek, który podąża za swoimi marzeniami i je realizuje - napisała pod nagraniem na Instagramie dumna Martyna, dodając, że dziewczyna doskonale zna angielski, więc można zostawić jej komentarz.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także