Blisko ludziAdwokatka kobiet oskarżających Harveya Weinsteina otrzyma ogromną sumę. Prawdopodobnie 10 razy większą niż ofiary

Adwokatka kobiet oskarżających Harveya Weinsteina otrzyma ogromną sumę. Prawdopodobnie 10 razy większą niż ofiary

Adwokatka kobiet oskarżających Harveya Weinsteina otrzyma ogromną sumę. Prawdopodobnie 10 razy większą niż ofiary

28.12.2019 16:32, aktual.: 28.12.2019 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adwokatka, która reprezentuje kobiety oskarżające Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne, prawdopodobnie otrzyma 25 proc. z kwoty ugody. Wiadomość tę udostępnił "The Guardian", bazując na swoich nieoficjalnych informacjach.

W 2017 roku kilkadziesiąt kobiet oskarżyło producenta Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. To właśnie ten skandal był początkiem ruchu #metoo. Chociaż Weinstein opuścił areszt po wpłaceniu miliona dolarów kaucji, postępowanie sądowe nadal się toczy.

Elizabeth Fegan otrzyma 25 proc. wartości ugody

Elizabeth Fegan reprezentuje kobiety, które oskarżyły Harveya Weinsteina. Jeśli uda jej się doprowadzić do zawarcia ugody, otrzyma 25 proc. jej kwoty. Rozmówcy "The Guardian" zauważyli, że ta suma może być nawet dziesięciokrotnością wypłat dla indywidualnych ofiar.

Prawnik Douglas Wigor potwierdził te spekulacje i powiedział, że to jeden z powodów, dla których w imieniu swoich klientek nie zgodzi się na podpisanie ugody. Fegan natomiast w oświadczeniu dla "The Guardian" wyjaśniła:

"Podobnie jak w przypadku wszystkich powództw zbiorowych, opłaty adwokackie są ostatecznie określane przez sędziego, który musi oszacować i zatwierdzić odsetek. Jeśli sąd zasądzi 25 proc. opłat, adwokaci otrzymają mniej niż wartość czasu spędzonego na sprawie przy użyciu standardowych stawek rozliczeniowych określonych w branży".

Ta zacięta walka toczy się o wynagrodzenie o wartości milionów dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)