Trwa ładowanie...
dd4eczn

44 miliony dolarów. Tyle mają dostać ofiary Harveya Weinsteina

Harvey Weinstein jest odpowiedzialny za jeden z najgłośniejszych skandali w Hollywood w ostatniej dekadzie. Producent jest oskarżony o ponad 30 lat molestowania seksualnego. Teraz miał zgodzić się na wstępną ugodę ze swoimi ofiarami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawa molestowania seksualne w Hollywood, potocznie zwana "Weinstein Gate", została ujawniona przez "New York Timesa" w zeszłym roku
Sprawa molestowania seksualne w Hollywood, potocznie zwana "Weinstein Gate", została ujawniona przez "New York Timesa" w zeszłym roku (Getty Images)
dd4eczn

Jak donosi Wall Street Journal, Harvey Weinstein miał się zgodzić na wstępną ugodę z ofiarami, według której będzie musiał zapłacić im 44 miliony dolarów, czyli równowartość ok. 170 milionów złotych. Jeśli ugoda zostanie faktycznie zawarta, rozwiąże to również pozew prawa obywatelskie wniesiony przez biuro nowojorskiego prokuratora generalnego, który oskarża kierownictwo i zarząd Weinstein Co o niedopełnienie obowiązku ochrony pracowników przed wrogim środowiskiem pracy i niewłaściwym zachowaniem seksualnym Harveya Weinsteina. Ugoda nie wpłynie jednak na proces, który rozpocznie się na wiosnę.

Weinstein Gate

Sprawa molestowania seksualnego w Hollywood, potocznie zwana "Weinstein Gate", została ujawniona przez "New York Timesa". Wszyscy medialni giganci dodali do tych wstrząsających doniesień nowe wątki. Aktorki, modelki twierdziły, że producent proponował im pieniądze za seks. Miał w zwyczaju zapraszać je do swojego pokoju i paradując w szlafroku, przeprowadzał dodatkowe castingi.

dd4eczn

Paltrow, Jolie, Judd, Mcgowan, Arquette, Sorvino

Gwyneth Paltrow i Angelina Jolie potwierdziły ten scenariusz. Mówiły wprost, że czuły się molestowane, gdy były na początku swojej kariery. Weinstein miał zaprosić 22-letnią Paltrow do zwiedzania hotelu, a następnie zwabić do sypialni. Miała opowiedzieć o wszystkim ówczesnemu partnerowi, Bradowi Pittowi, a ten załatwił sprawę z producentem. Kazał nie zbliżać mu się do aktorki.

Angelina Jolie z kolei mówi wprost, że Weinstein nakłaniał ją do seksu pod koniec lat 90. Ashley Judd i Rose McGowan oskarżają go o molestowanie seksualne.. Rosanna Arquette i Mira Sorvino utrzymują, że zniszczył im karierę, gdy odmówiły pójścia z nim do łóżka. Trzy inne kobiety oskarżają Weinsteina o gwałt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dd4eczn

Podziel się opinią

Share

dd4eczn

dd4eczn