Blisko ludziAgata Duda w eleganckiej garsonce wita gości w Pałacu Prezydenckim. Stylowo czy nudnie?

Agata Duda w eleganckiej garsonce wita gości w Pałacu Prezydenckim. Stylowo czy nudnie?

Agata Duda w eleganckiej garsonce wita gości w Pałacu Prezydenckim. Stylowo czy nudnie?
Źródło zdjęć: © twitter.com
Marta Dragan
08.11.2017 09:33, aktualizacja: 08.11.2017 14:07

Mimo licznych zachęt ze strony mediów Agata Duda dotąd nie zajęła stanowiska w żadnej istotnej kwestii. Nie udziela wywiadów i rzadko pokazuje się publicznie, ale za to chętnie angażuje się w działalność filantropijną. Ostatnio gościła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Fundacji SMA. Poznajcie szczegóły tego spotkania i stylizację, którą pierwsza dama wybrała na tę okazję. Czy tym razem dała modowy popis, czy wręcz przeciwnie, zrobiła powtórkę z rozrywki?

Pierwsza dama z przedstawicielami Fundacji SMA, czyli chorymi oraz rodzicami dzieci cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni rozmawiała o codziennym życiu z chorobą, leczeniu, rehabilitacji i wsparciu krewnych oraz przyjaciół. Chorzy podzielili się trudnymi doświadczeniami. Opowiedzieli o tym, jak przyjęli wiadomość o schorzeniu, a także o poziomie świadczeń zdrowotnych i standardów opieki. Agata Duda podjęła temat przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu zarówno chorych, jak i opiekujących się nimi rodzin.

Obraz
© twitter.com

Agata Duda w kwestii stylizacji poszła gładko wybrukowaną drogą. Postawiła na dobrze sprawdzony przez nią zestaw - elegancką, granatową garsonkę. W roli głównej krótki żakiet o pudełkowym kroju. Do tego prosta, przylegająca do ciała sukienka sięgająca za kolano i szpilki na niskim obcasie. Pierwsza dama wyglądała w tej stylizacji elegancko i szczupło. Agata Duda na wielu oficjalnych spotkaniach prezentowała się w granatowych kreacjach i jeszcze nigdy nie sparzyła się na takim wyborze koloru. Granat jest kolorem dostojnym, eleganckim, sprawdza się na formalnych spotkaniach, dlatego jest świetną alternatywą dla ponadczasowej czerni. Ten kolor uwielbiają blondynki.

Warto podkreślić, że wiele obecnych i byłych pierwszych dam czerpało i czerpie inspiracje od najbardziej stylowej małżonki prezydenta, Jackie Kennedy. Przykładowo, Melania Trump w dzień inauguracji wystąpiła w niemalże identycznym zestawie, co żona Johna F. Kennedy'ego w 1961 roku. Choć Agacie Dudzie daleko do Jackie, to w wielu jej modowych wyborach dostrzega się zamiłowanie do takich klasycznych i prostych rozwiązań, jakie uwielbiała żona Kennedy'ego.

Obraz
© twitter.com

Dłuższy niż bolerko, ale krótszy niż klasyczny żakiet połączony z ołówkową sukienką bądź spódnicą to ulubiony zestaw Jackie. Agata Duda również chętnie sięga po ten kobiecy i ponadczasowy strój. Jest jedno ale! W stylizacjach polskiej pierwszej damy brakuje często modowej fantazji. Owszem od czasu do czasu Agata Duda sięga po nietypowy dodatek, typu góralska torebka czy pasek, ale jeszcze za mało mówi się o takich akcentach zaważających tak naprawdę na całości.

Mistrzynią małych, ale efektownych detali była właśnie Jackie Kennedy. W przypadku jej stylizacji nie mówiło się o ołówkowej sukience, ale o maxi guziku, o długich rękawiczkach, o kokardzie w talii, o perłach na szyi. W wielu recenzjach styliści skupiali się na takich drobnych, ale wysmakowanych i subtelnie skomponowanych dodatkach, które sprawiały, że jej stylizacjom daleko było do nudy i banalności. Agata Duda musi jeszcze odrobić pracę domową ze stylu. Podpowiadamy, że stare zdjęcia Jackie mogą naprawdę wyznaczyć kierunek na tej z pozoru trudnej modowej drodze.