Blisko ludziAgata Kornhauser-Duda stworzyła prace na aukcję charytatywną. Można je wylicytować

Agata Kornhauser-Duda stworzyła prace na aukcję charytatywną. Można je wylicytować

Agata Kornhauser-Duda stworzyła prace na aukcję charytatywną
Agata Kornhauser-Duda stworzyła prace na aukcję charytatywną
Źródło zdjęć: © East News | Jacek Dominski/REPORTER
Aleksandra Lewandowska
26.11.2021 09:04

- Prace pierwszej damy trafią na aukcję "Choinek Jedynki 2021" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Prezydenta RP. Agata Kornhauser-Duda stworzyła świąteczne prace, z których zgromadzone podczas aukcji środki zostaną przeznaczone m.in. na Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Na stronie internetowej poświęconej działaniom prezydenta RP Andrzeja Dudy, możemy także bacznie obserwować to, czym zajmuje się aktualnie pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda. Jakiś czas temu poinformowano, że zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego uczennice jednej ze szkół podstawowych, a teraz stworzyła świąteczne prace, które trafią na aukcję charytatywną.

Prace pierwszej damy RP

Agata Kornhauser-Duda od kilku lat wspiera świąteczną inicjatywę. Z tego też względu na stronie internetowej prezydenta RP możemy obejrzeć zdjęcia z jej spotkania z prezeską Polskiego Radia, Agnieszką Kamińską. To właśnie Polskie Radio jest organizatorem 20. edycji akcji charytatywnej, na którą Kornhauser-Duda "przekazała przygotowane przez siebie prace, które trafią na licytację w audycji "Cztery pory roku". Do zwycięzców licytacji wysłane zostaną razem z życzeniami od małżonki prezydenta Dudy.

Wciąż nie komentuje

Choć strona prezydenta RP Andrzeja Dudy udostępnia kolejne informacje na temat działalności pierwszej damy, Agata Kornhauser-Duda jak do tej pory wciąż nie skomentowała spraw, które dla polskiego społeczeństwa wydają się być znacznie ważniejsze. Nie zabrała głosu na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, podczas gdy byłe pierwsze damy - Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska razem wybrały się w to miejsce. Nie odniosła się również do tragicznej śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny, kiedy w Polsce organizowano protesty przeciwko restrykcyjnemu prawo aborcyjnemu.

Pierwsza dama RP w jednej ze swoich nielicznych wypowiedzi wyznała, że jest zajęta rozmowami z Polakami, a nie ma zamiaru rozmawiać z mediami. Przytoczone "rozmowy" nie są zauważalne w nawet na stronie prezydenta RP.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.