Trwa ładowanie...

Agata Kornhauser-Duda zabrała głos. Zachęciła Polaków do wzięcia udziału w akcji sadzenia lasów

Wiele osób zarzuca Agacie Kornhauser-Dudzie, że zbyt mało wypowiada się w mediach. Pierwsza Dama tym razem zabrała publicznie głos i w ramach zainicjowanej przez prezydenta RP akcji #SadziMY, zachęciła Polaków do sadzenia lasów. Jej przemowę transmitowało TVP Info.

Share
Agata Duda o sadzeniu lasów
Agata Duda o sadzeniu lasówŹródło: ONS
da18ado

17 września Kancelaria Prezydenta poinformowała o tym, że rusza kolejna edycja akcji #SadziMY. 18 września 2020 r. w siedzibach 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce były rozdawane sadzonki, które później Polacy mogli samodzielni zasadzić na wybranym przez siebie terenie. Para Prezydencka zainaugurowała akcję na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz. Agata Kornhauser-Duda przygotowała na tę okazję specjalną przemowę.

Agata Kornhauser-Duda o sadzeniu lasów

"Obecna pierwsza dama ani nie mówi, ani nie działa" – mówił w marcu poseł Miłosz Motyka. Od tamtej pory wizerunek pierwszej damy niewiele się zmienił. 18 września publicystka Magdalena Środa nazwała Agatę Kornhauser-Dudę "sztywną i niemą Agatą". Jednak tym razem Agata Kornhauser-Duda zabrała głos. I to w słusznej sprawie. Pierwsza Dama zachęciła Polaków do dbania o polskie lasy.

"Las to nasze wspólne dobro, niezbędny czynnik równowagi ekologicznej, czystsze powietrze. Las jest miejscem, gdzie możemy uciec od miejskiego zgiełku, o czym wielu z nas przekonało się w czasie pandemii" – powiedziała. Internauci szybko zauważyli nieścisłość, bo przecież na początku pandemii lasy były nieczynne.

Smacznego na dobry wieczór! Odc. 6: Ciasteczka fasolowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
da18ado

Podziel się opinią

Share
da18ado
da18ado