Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
szkolna wyprawka
15-07-2015 16:00

Akcja „Kolorowy Piórnik” – kompletujemy wyprawki szkolne dla osieroconych dzieci

Na kolorowe piórniki, nowe zeszyty, plecaki, strój na wf, zestawy do nauki geometrii czy plastyki czeka 150 dzieci z województwa pomorskiego i ok. 400 z pozostałych terenów Polski.

Share
Akcja „Kolorowy Piórnik” – kompletujemy wyprawki szkolne dla osieroconych dzieciŹródło: 123RF
d3pj6tl

Na kolorowe piórniki, nowe zeszyty, plecaki, strój na wf, zestawy do nauki geometrii czy plastyki czeka 150 dzieci z województwa pomorskiego i ok. 400 z pozostałych terenów Polski. Już tradycyjnie w połowie czerwca ruszyła kolejna edycja „Kolorowego Piórnika” – corocznej akcji Funduszu Dzieci Osieroconych, pospolitego ruszenia ludzi dobrej woli, którym bliska sercu jest niełatwa codzienność jego podopiecznych. Do tej pory z pomocy Funduszu w postaci wyprawek szkolnych skorzystało ok. 1000 dzieci z całej Polski, zarówno osieroconych przez pacjentów hospicjów, jak i rodzeństwa dzieci chorych, otoczonych hospicyjną opieką.

Powrót do szkoły po fantastycznych wakacjach bywa bolesny. Jeśli jednak w tornistrach brakuje szkolnych przyborów, nie ma zeszytów, książek, bo zwyczajnie nie stać je kupić, lub z tego samego powodu w ogóle nie ma tornistrów, wrześniowy start może być upokarzający. Fundusz Dzieci Osieroconych od kilku lat dwoi się i troi, by do tego nie dopuścić.

Wyposażenie dla jednego dziecka to wydatek rzędu około 250 zł. Dla dociekliwych i zainteresowanych podajemy, że w skład pełnej wyprawki szkolnej wchodzą: plecak, zeszyty w kratkę, w linię, zeszyty A4 w kratkę i w linię, zeszyty w pięciolinię, bloki rysunkowe, techniczne, wycinanki, piórnik, długopis, mazaki, kredki ołówkowe i świecowe, gumka, ostrzałka, bibuła, zestaw kreślarski, teczka na prace A4, plan lekcji, worek na buty, strój na wf oraz buty na zmianę.

d3pj6tl

Akcja trwa od połowy czerwca do ostatniego tygodnia sierpnia. W czerwcu włączyli się do niej nauczyciele, którzy zamiast tradycyjnych kwiatów podczas rozdawania świadectw mogli poprosić o części szkolnej wyprawki i w ten sposób wspomóc zbiórkę. Z prośbą o pomoc zwracamy się do wszystkich Państwa: wesprzyjcie organizację bezstresowego (chociaż w części) początku roku szkolnego naszym podopiecznym. Apelujemy również do firm: Wasza obecność w akcji od lat znacząco zwielokrotnia jej siłę.

Pomóc można trojako:

• wysyłając SMS o treści POMAGAM pod nr 7279 (koszt 2 zł + VAT) z telefonu w sieci: T-Mobile, Plus, Orange, Play, Heyah;

• przysyłając nowe przybory szkolne (na adres Fundacji Hospicyjnej: 80-208 Gdańsk, ul. Chodowieckiego 10);

• wpłacając darowiznę na konto: 93 1540 1098 2001 5562 4727 0011.

Pokażmy dzieciom, które straciły swoich bliskich, że nie pozostały same, a ich uśmiech i poczucie bezpieczeństwa są dla wielu wciąż ważne.

(fot. mat. prasowy)
Źródło: (fot. mat. prasowy)
d3pj6tl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pj6tl
d3pj6tl