GwiazdyAkcja „Kolorowy Piórnik” – kompletujemy wyprawki szkolne dla osieroconych dzieci

Akcja „Kolorowy Piórnik” – kompletujemy wyprawki szkolne dla osieroconych dzieci

Akcja „Kolorowy Piórnik” – kompletujemy wyprawki szkolne dla osieroconych dzieci
Źródło zdjęć: © 123RF

15.07.2015 16:00, aktual.: 15.07.2015 16:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na kolorowe piórniki, nowe zeszyty, plecaki, strój na wf, zestawy do nauki geometrii czy plastyki czeka 150 dzieci z województwa pomorskiego i ok. 400 z pozostałych terenów Polski.

Na kolorowe piórniki, nowe zeszyty, plecaki, strój na wf, zestawy do nauki geometrii czy plastyki czeka 150 dzieci z województwa pomorskiego i ok. 400 z pozostałych terenów Polski. Już tradycyjnie w połowie czerwca ruszyła kolejna edycja „Kolorowego Piórnika” – corocznej akcji Funduszu Dzieci Osieroconych, pospolitego ruszenia ludzi dobrej woli, którym bliska sercu jest niełatwa codzienność jego podopiecznych. Do tej pory z pomocy Funduszu w postaci wyprawek szkolnych skorzystało ok. 1000 dzieci z całej Polski, zarówno osieroconych przez pacjentów hospicjów, jak i rodzeństwa dzieci chorych, otoczonych hospicyjną opieką.

Powrót do szkoły po fantastycznych wakacjach bywa bolesny. Jeśli jednak w tornistrach brakuje szkolnych przyborów, nie ma zeszytów, książek, bo zwyczajnie nie stać je kupić, lub z tego samego powodu w ogóle nie ma tornistrów, wrześniowy start może być upokarzający. Fundusz Dzieci Osieroconych od kilku lat dwoi się i troi, by do tego nie dopuścić.

Wyposażenie dla jednego dziecka to wydatek rzędu około 250 zł. Dla dociekliwych i zainteresowanych podajemy, że w skład pełnej wyprawki szkolnej wchodzą: plecak, zeszyty w kratkę, w linię, zeszyty A4 w kratkę i w linię, zeszyty w pięciolinię, bloki rysunkowe, techniczne, wycinanki, piórnik, długopis, mazaki, kredki ołówkowe i świecowe, gumka, ostrzałka, bibuła, zestaw kreślarski, teczka na prace A4, plan lekcji, worek na buty, strój na wf oraz buty na zmianę.

Akcja trwa od połowy czerwca do ostatniego tygodnia sierpnia. W czerwcu włączyli się do niej nauczyciele, którzy zamiast tradycyjnych kwiatów podczas rozdawania świadectw mogli poprosić o części szkolnej wyprawki i w ten sposób wspomóc zbiórkę. Z prośbą o pomoc zwracamy się do wszystkich Państwa: wesprzyjcie organizację bezstresowego (chociaż w części) początku roku szkolnego naszym podopiecznym. Apelujemy również do firm: Wasza obecność w akcji od lat znacząco zwielokrotnia jej siłę.

Pomóc można trojako:

• wysyłając SMS o treści POMAGAM pod nr 7279 (koszt 2 zł + VAT) z telefonu w sieci: T-Mobile, Plus, Orange, Play, Heyah;

• przysyłając nowe przybory szkolne (na adres Fundacji Hospicyjnej: 80-208 Gdańsk, ul. Chodowieckiego 10);

• wpłacając darowiznę na konto: 93 1540 1098 2001 5562 4727 0011.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także