Trwa ładowanie...
d4gl130

Aktywiści umieścili tęczową flagę na pomniku. Abp Marek Jędraszewski zabrał głos

Abp Marek Jędraszewski oburzył się widokiem flagi, która jest symbolem osób LGBT. Duchowny stwierdził, że krzyż został znieważony i ten fakt musi boleć każdego chrześcijanina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Jędraszewski wystosował apel do wiernych
Abp Jędraszewski wystosował apel do wiernych (East News)
d4gl130

Nie milkną echa demonstracji aktywistów z kolektywu "Stop bzdurom", którzy chcąc pokazać, że każdy zasługuje na szacunek i równe traktowanie, zawiesili tęczową flagę na pomniku Chrystusa Zbawiciela dźwigającego krzyż, który mieści się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Tuż po tym zdarzeniu policjanci długo pilnowali miejsca, a później otoczyli pomnik kordonem radiowozów. Tak, aby nikt nie miał do niego dojścia.

Jędraszewski o tęczowej fladze

Głos w sprawie zabrał abp Marek Jędraszewski, który uznał, że łączenie symbolu osób LGBT z wiarą katolicką to zniewaga. "Krzyż nie może być poniewierany, bo nie może być poniewierana miłość Boga do człowieka. Chrześcijanin, który nie chce być Bożym dzieckiem i który przyjmuje mentalność tego świata, obojętnieje na najświętsze wartości, zamyka przed sobą przyszłość" - powiedział podczas odprawiania mszy na Jasnej Górze.

d4gl130

Duchowny stwierdził, że tolerancja to nic innego jak przerażająca postać obojętności. "To nas musi boleć, bo jeżeli nie będzie, to znaczy, że zatraciliśmy w sobie jakąś najbardziej podstawową wrażliwość ludzką, że w nas coś zostało stłumione, przyjęło najbardziej przerażającą postać obojętności, która przyjmuje jakże piękne imię tolerancji" - dodał.

Pod koniec abp Jędraszewski zaapelował do rodziców, aby chronili swoje dzieci. "Przed tymi ideologiami, które chcą pozbawić niewinności i to już w wieku przedszkolnym, które pragną je znieprawiać" - nawoływał z ambony.

d4gl130

Smacznego na dzień dobry Odc. 5: Owsianka w słoiku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gl130

Podziel się opinią

Share
d4gl130
d4gl130