Blisko ludziAmerykanka została Miss Świata 2010

Amerykanka została Miss Świata 2010

Amerykanka została Miss Świata 2010
Źródło zdjęć: © AP
30.10.2010 22:25, aktualizacja: 02.11.2010 10:27

18-letnia Amerykanka Alexandria Mills pokonała ponad
sto kandydatek i zdobyła tytuł Miss Świata 2010. Największy międzynarodowy konkurs piękności odbył
się już po raz 60, tym razem w mieście Sanya, leżącym na tropikalnej chińskiej wyspie Hajnan.

18-letnia Amerykanka Alexandria Mills pokonała ponad sto kandydatek i zdobyła tytuł Miss Świata 2010. Największy międzynarodowy konkurs piękności odbył się już po raz 60, tym razem w mieście Sanya, leżącym na tropikalnej chińskiej wyspie Hajnan.
Jak wynika z internetowej biografii, zdobywczyni korony pochodzi z Louisville w Kentucky. Niedawno skończyła szkołę średnią i chciałaby zostać nauczycielką.

Jury, w którego skład wchodziło siedem byłych Miss Świata, przyznało tytuł wicemiss Emmie Wareus z Botswany. Trzecie miejsce zajęła Adriana Vasini z Wenezueli, a reprezentantka gospodarzy, Chinka Tang Xiao, była piąta.

Sobotnia gala trwała dwie godziny. Zwyciężczyni konkursu płakała, gdy zeszłoroczna Miss Świata, modelka Kaiane Aldorino z Gibraltaru, wręczała jej koronę i prowadziła ją w kierunku specjalnie zaprojektowanego tronu w kształcie diamentu.

Jak pisze agencja AFP, ceremonię przed telewizorami śledził miliard widzów na całym świecie. W Chinach ceremonia odbyła się już po raz piąty. Przez 37 lat impreza, wymyślona przez Brytyjczyków, odbywała się w Londynie, a dopiero w 1989 roku uroczystość zorganizowano w Hongkongu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także