GwiazdyAnglicy sugerują królowej abdykację. Monarchini ma jednak powód, żeby zostać na tronie

Anglicy sugerują królowej abdykację. Monarchini ma jednak powód, żeby zostać na tronie

Anglicy sugerują królowej abdykację. Monarchini ma jednak powód, żeby zostać na tronie
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Paulina Brzozowska
26.11.2018 14:37, aktualizacja: 26.11.2018 18:05

Królowa Elżbieta panuje w Wielkiej Brytanii już od 70 lat. Wiele osób uważa, że monarchini powinna skupić się na zdrowiu i abdykować, oddając władzę swojemu synowi lub wnukowi. Elżbieta ma jednak inne plany.

Nick Bullen prowadzi program True Royalty TV, w którym ujawnia sekrety rodziny królewskiej. Jako wieloletni współpracownik monarchów zdradził, dlaczego Elżbieta nie odda tronu Karolowi. Jego zdaniem królowa jest za bardzo przywiązana do władzy.

- Królowa Elżbieta to kobieta pracy. Nie interesuje jej to, że jej wnuki są od niej popularniejsze. Bardzo poświęca się temu, co robi. Widziała już wszystko, robiła już wszystko. Nie chce rozstawać się z koroną – mówi Bullen w jednym ze swoich programów.

Wielu Brytyjczyków uważa, że królowa powinna odsunąć się w cień. Ma to związek nie tylko z jej stanem zdrowia i podeszłym wiekiem, ale też z rosnącą popularnością młodszego pokolenia "royalsów".

Na Wyspach coraz częściej słychać opinie, że królowa powinna abdykować i oddać koronę bezpośrednio księciu Williamowi. Ten pomysł nie podoba się jednak księciu Karolowi, który od lat marzy o tym, żeby w końcu zasiąść na tronie.

Wygląda na to, że zarówno jeden, jak i drugi, obejdzie się na razie smakiem, bo królowa Elżbieta nie chce zejść ze sceny i zamierza panować aż do końca życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl