Trwa ładowanie...
d2au9e7

Anja Rubik znowu w obronie przyrody. Ostro krytykuje pomysł PiS

Demontaż przyrody - taki plan, według modelki, ma Prawo i Sprawiedliwość. Tym razem Anja Rubik, znana z kontrowersyjnych opinii, stanęła w obronie chronionych zwierząt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anja Rubik znowu w obronie przyrody. Ostro krytykuje pomysł PiS
(Instagram.com)
d2au9e7

Ekolodzy biją na alarm. Przekonują, że nowe prawo sprawia, iż urzędnicy bez konsultacji mogą podejmować decyzje o odstrzale dzikich zwierząt, takich jak rysie, łabędzie czy wilki - nawet na terenach parków narodowych. Do ich krytyki przyłączyła się Anja Rubik - znana z zabierania publicznie głosu w kwestiach społecznych i politycznych. Jej opinie zwykle są ostre i kontrowersyjne. Tak jest i tym razem.

"Dziwne czasy nastąpiły w Polsce, celem jest zniszczenie wszystkiego. Po złamaniu konstytucji w zeszłym tygodniu, rząd PiS bierze się za chronione zwierzęta. Najpierw na rzeź pójdą bobry, potem żubry i wilki. Rozpoczyna się właśnie demontaż modelu ochrony przyrody, którym mogliśmy chwalić się przed całym światem, niestety tak nie będzie. W ciągu najbliższych trzech lat ma zginąć od 22 do ponad 25 tys. bobrów. Projekty rozporządzeń zezwalających na odstrzał pojawiły się już na stronach większości regionalnych dyrekcji ochrony środowiska" - napisała celebrytka na swoim profilu na Instagramie.

"Walec idzie niezwykle szybko, bo zamiast zwyczajowych 21 dni na konsultacje, organizacje ekologiczne dostały tydzień, a w niektórych wypadkach tylko cztery dni, w tym dwa robocze. To wyjątkowo mało, jeżeli ktoś zamierza obronić bobra - przedstawić rzetelne materiały dowodzące, że te zwierzęta dają nam wiele korzyści" - dodała.

d2au9e7

- Szkodzą czy nie, mają takie samo prawo do życia jak wszystkie inne gatunki! Człowiek to najbardziej pazerne zwierzę na ziemi i największy szkodnik. Najgorsze, że to nie my czy wyżej wspomniani politycy będą za to płacić, tylko następne pokolenia - pisze jedna z internautek.

Sama Rubik od zawsze chętnie zabiera głos w kontrowersyjnych sprawach. W sieci walczyła już między innymi o czystość oceanów, prawa kobiet i demokrację w Polsce. Otwarcie krytykuje też obecne rząd.

- Chcemy opowiedzieć o tym, co dzieje się aktualnie w Polsce, bo boimy się o przyszłość państwa, które nasi przodkowie nazywali domem. Polski rząd, partia Prawo i Sprawiedliwość, grożą wartościom, w poszanowaniu których zostaliśmy wychowani - napisała wówczas modelka w artykule stworzonym wraz z innymi artystami i opublikowanym w amerykańskim "Huffington Post".

52-letnia Kręglicka: "W porównaniu z Anją Rubik, to ja nigdy nie byłam modelką!"

d2au9e7

Podziel się opinią

Share

d2au9e7

d2au9e7