Trwa ładowanie...

Antyterroryzm w kobiecej odsłonie. Oficer IPS zatrzymała rekordową liczbę przestępców

W świecie, gdzie doniesienia o atakach terrorystycznych są na porządku dziennym, potrzeba prawdziwych bohaterów, którzy zdecydowali się walczyć o pokój i wolność. Jednym z nich jest dr Sanjukta Parashar, oficer jednostki IPS, która każdego dnia wykazuje się niesamowitą odwagą w walce z przestępcami. Na swoim koncie ma niemałe sukcesy.

Share
Antyterroryzm w kobiecej odsłonie. Oficer IPS zatrzymała rekordową liczbę przestępców
Źródło: Youtube.com
d1re55l

Sanjukta to pierwsza kobieta mianowana oficerem IPS w indyjskim stanie Assam. Podczas piętnastomiesięcznej służby zabiła 16 terrorystów, a 64 z nich trafiło dzięki Sanjukcie za kratki. Nazywają ją Żelazną Damą Assam i jest jednym z najlepszych oficerów w swoim oddziale.

Oficer ukończyła szkołę specjalizując się w polityce naukowej. Na Jawaharlal Nehru University zdobyła tytuł doktora i postanowiła zmienić coś w swojej karierze. Już wtedy Parashar z niepokojem obserwowała rosnący poziom terroryzmu w północnych Indiach. Po ukończeniu nauki wstąpiła do wojska, gdzie jako asystent komendanta trafiła do Makum w Assamie. Kilkadziesiąt skutecznych i wyjątkowo brawurowych akcji zapewniło jej awans.

d1re55l

Prywatnie Sanjukta jest mamą 4-letniego maleństwa, uwielbia sport i biega w maratonach. Niestety z rodziną może spędzić tylko jeden dzień na dwa miesiące. Oprócz walki na froncie oficer Parashar bardzo często jeździ na obozy dla ofiar terroryzmu, gdzie pomaga ludziom uporać się z traumatycznymi przeżyciami.

Kobieta poświęca się swojej pracy całkowicie i nie wyobraża sobie innego zajęcia. Mimo niebezpieczeństwa, jakie płynie z walki z terrorystami, Sanjukta podejmuje każde wyzwanie i wypełnia rozkaz. W Indiach uważana jest za symbol odwagi i kobiecej siły. A my musimy się z tym zgodzić.

Zobacz też: Eksperci ds. terroryzmu zgodni: będziemy celem zamachu terrorystycznego

d1re55l

Podziel się opinią

Share
d1re55l
d1re55l