ycipk-1xaovk

Asymetryczne ubrania – noś je, jeśli chcesz się czuć seksownie

Asymetryczne ubrania są nowoczesne, ekstrawaganckie i bardzo modne, toteż świetnie zastępują proste fasony o regularnej linii. Warto więc postawić na asymetrię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Asymetria jest świetną alternatywą dla klasycznych krojów
Asymetria jest świetną alternatywą dla klasycznych krojów (iStock.com, Fot: arthurhidden)
ycipk-1xaovk

Asymetria jest trendy

Asymetria w modzie jest bardzo na czasie. Jeśli nie chcemy nosić na sobie wyrazistych kolorów czy wzorów, a pragniemy odmiany w swojej garderobie, możemy postawić na asymetryczną formę. Bluzka wcale nie musi mieć dwóch ramiączek, sweter nie musi mieć dekoltu z przodu, a spódnica midi wcale nie musi zasłaniać kolan. Wszelkie ukosy, odcięcia i nierówne załamania są ekstrawaganckie, ale wciąż w dobrym stylu.

ycipk-1xaovk

Asymetria jest dla kobiet, które nudzą się standardowymi krojami i poszukują czegoś nietypowego i nowoczesnego. Asymetryczny krój od razu przyciąga uwagę, nawet jeśli nie ma wyrazistych barw. Jednolita, gładka sukienka w stonowanym odcieniu również jest oryginalna, jeśli zamiast dwóch rękawów ma jeden albo jej dolna krawędź biegnie na ukos.

Portrait of girl from a back, dressed in a shirt by the back to front. iStock.com
Podziel się

Z czym łączyć asymetryczne ubrania?

Asymetria będzie świetnie wyglądać zarówno z symetrią, jak i z inną asymetrią, jednak ten pierwszy wariant jest znacznie bezpieczniejszy. Asymetryczne ubranie odgrywa w stylizacji główną rolę, więc najlepiej będzie, jeśli żaden inny element nie przytłoczy go mocno nasyconym kolorem czy dużym wzorem. Warto o tym pamiętać nie tylko przy doborze pozostałych ubrań, ale także dodatków. Bluzka na jedno ramię nie będzie dobrze wyglądać z naszyjnikiem, dlatego lepiej wybrać kolczyki, a spódnica maxi z głębokim wycięciem może przytłaczać sylwetkę i odsłaniać np. zbyt masywne łydki pomimo swojej długości, toteż warto do niej zakładać cienkie szpilki, które dodadzą lekkości.

ycipk-1xaovk

Odważniejsze panie mogą spróbować połączyć ze sobą asymetryczne kroje. Bluzka na jedno ramię dopasuje się zarówno do prostych spodni, jak i do spódnicy z przedłużanym dołem, a kardigan z lejącymi się krawędziami o typie wodospadu łatwo zestawić z wygodnymi rurkami albo z długą spódnicą na zakładkę, która odsłania tylko jedno kolano. Zanim jednak połączymy ze sobą asymetryczne ubrania, sprawdźmy, czy dobrze się prezentują na naszej sylwetce.

ycipk-1xaovk
iStock.com
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1xaovk

ycipk-1xaovk
ycipk-1xaovk