ycipk-1cg2pm

Australijska dziennikarka została wyproszona z parlamentu. Powodem był jej strój

W ciągu ostatnich lat w australijskim parlamencie doszło do kilku kontrowersyjnych incydentów. Najpierw poruszenie wywołała senatorka karmiąca niemowlę piersią podczas obrad, później liderka konserwatywnej partii, która pojawiła się w burce. Tym razem oberwało się dziennikarce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziennikarka została wyproszona z australijskiego parlamentu z powodu swojego stroju
Dziennikarka została wyproszona z australijskiego parlamentu z powodu swojego stroju (123RF)
ycipk-1cg2pm

Australijska dziennikarka Patricia Karvelas została wyproszona z cotygodniowego spotkania w parlamencie (tzw. question time), bo "pokazała za dużo ciała". O nieprzyjemnym incydencie poinformowała na Twitterze. Elementem stroju, który wzbudził zgorszenie wśród zgromadzonych, była... bluzka z krótkim rękawem.

W kolejnym tweecie Karvelas podkreśliła, że w parlamencie nie ma zakazu odsłaniania ramion przez kobiety. Mimo to jeden z pracowników poprosił, by zakryła się marynarką. Gdy odmówiła, nakazano jej opuścić budynek.

ycipk-1cg2pm

Użytkowniczki Twittera stanęły murem za Karvelas – by okazać jej wsparcie, zaczęły publikować zdjęcia w sukienkach i bluzkach bez rękawów.

W sprawie dziennikarki zabrał głos jeden z członków australijskiego parlamentu, Tony Smith. Jego zdaniem należy doprecyzować zasady dotyczące ubioru w parlamencie. Polityk przyznał również, że z perspektywy czasu uważa, że wyproszenie Karvelas było nie na miejscu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1cg2pm