Auto dla kobiety. Funkcjonalność i niezawodność mają największe znaczenie

Auto dla kobiety. Funkcjonalność i niezawodność mają największe znaczenie
Źródło zdjęć: © 123RF

23.06.2014 13:05, aktual.: 25.06.2014 15:37

Wbrew krzywdzącym stereotypom panie przy wyborze auta kierują się głównie nie estetyką, a względami racjonalnymi. Jakie samochody spełnią wymagania współczesnych miłośniczek czterech kółek?

Wbrew krzywdzącym stereotypom panie przy wyborze auta kierują się głównie nie estetyką, a względami racjonalnymi. Pojazd musi doskonale sprawdzać się na drodze, możliwie rzadko psuć i nie pochłaniać zbyt wiele benzyny. Jakie samochody spełnią wymagania współczesnych miłośniczek czterech kółek?

Bezawaryjny samochód dla kobiety

Niezawodność – tę cechę jako najistotniejszą wskazały respondentki Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia, który spytał Polki o ich preferencje motoryzacyjne. Jakie samochody się nie psują? Najmniejszą awaryjność notują dziś nowoczesne pojazdy hybrydowe, oparte na współdziałaniu dwóch odmiennych systemów napędowych. Hybryda uruchamia się przy pomocy zasilania elektrycznego, a potem przechodzi na napęd spalinowy. Gdy jednak trafi na zatłoczoną miejską ulicę, automatycznie wraca do napędu zasilanego z baterii. Podczas takiej jazdy tradycyjny silnik zużywa się znacznie mniej. Co więcej, konstrukcja napędu hybrydowego nie wymaga montażu niektórych części, które w tradycyjnych samochodach łatwo się psują – m.in. rozrusznika czy turbosprężarki. Dlatego auta hybrydowe, takie jak Honda Insight czy Toyota Prius, to doskonałe przykłady niezawodnych samochodów dla kobiet. Producent * Toyoty*zdecydował się nawet w swoich modelach hybrydowych objąć akumulatory gwarancją aż do
dziesięciu lat.

Funkcjonalność także ma znaczenie

Dobry samochód sprawdza się nie tylko w podróżach służbowych, lecz także podczas rodzinnych obowiązków. Czy jednak duże zakupy i spory dziecięcy rowerek zmieszczą się do bagażnika hybrydy, która jest przecież wyposażona w dwa różne silniki i zestaw baterii? Zajrzyjmy do najmniejszego pojazdu hybrydowego na rynku – Toyoty Yaris. Wnętrze i bagażnik tego modelu są tak samo przestronne, jak w wersji benzynowej czy dieslu. Bagażnik ma płaską podłogę, a zdublowany napęd samochodu został umiejętnie ukryty we wnętrzu. Pojazd oszczędza paliwo i nie wymaga częstego serwisu, przez co jest dodatkowo bardzo użyteczny.

Wreszcie – komfort i estetyka

Hybrydy to auta o podwyższonym standardzie. Ciche, oferujące komfort jazdy z automatyczną skrzynią biegów, wyposażone w system kamer i czujników pomocnych przy parkowaniu, a nawet cały system parkowania automatycznego. Klimatyzacja, nagłośnienie czy nawigacja działają w nich bez zarzutu, nawet wtedy, gdy silnik spalinowy jest wyłączony. Innowacjom technologicznym towarzyszy eleganckie wykończenie wnętrza. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że właśnie w takich pojazdach kobiety czują się wyjątkowo dobrze.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także