Auto rodzinne. Jakie samochody wybierają kobiety

Auto rodzinne. Jakie samochody wybierają kobiety
Julia Wiśniewska

22.02.2019 09:46, aktual.: 22.02.2019 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że panie mają decydujący głos w sprawie zakupu samochodu. Szczególnie, jeśli chodzi o auto dla rodziny. Kobiety cenią sobie głównie bezpieczeństwo, ale doceniają także najnowsze technologie.

Samochody jakich pragną kobiety powinny być wygodne, przestronne i, gdy pojawiają się nowi członkowie rodziny, coraz większe. Przy wyborze panie kierują się głównie zasadą bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest także, odrobinę stereotypowo, ale owszem - wygląd auta.

Według badania, które przeprowadziło Kantar TNS na zlecenie Renault Polska w ramach projektu RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION w 2017 r., Polacy w ogóle cenią sobie wygodę użytkowania i praktyczność w tej kwestii. Preferują poczucie komfortu (61 proc.) i bezpieczeństwa (56 proc.), a także wyposażenie w nowości technologiczne. Czyli pokrywa się to z tym, czego od samochodów oczekują same kobiety.

Bezpiecznie jak u mamy

Panie szukają w samochodzie bezpieczeństwa dla swoich bliskich, szczególnie, gdy pojawią się dzieci. Wtedy zwracają uwagę m.in. na to, czy jest wystarczająco miejsca na fotelik, w którym, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, dziecko powinno podróżować i który musi być dostosowany do jego wagi i wzrostu. Sprawdzają też, czy może producent samochodu produkuje i oferuje własne foteliki.

Najlepiej nowy

Jakie samochody są więc najbezpieczniejsze? Nowe i z tym nie ma co dyskutować. Co roku kryteria testów mierzących bezpieczeństwo bierne samochodów (Euro NCAP) są zaostrzane. Tak więc wszystkie kolejne, coraz nowsze wymogi spełniają w zasadzie tylko najnowsze samochody. I kobiety je wolą. Co jeszcze dalej im komfort jazdy? Wyposażenie w najnowsze technologie - mamy tu do czynienia z tzw. bezpieczeństwem czynnym. W nowych samochodach coraz częściej można znaleźć w wersjach podstawowych np. systemy utrzymania pasa ruchu, systemy ABS, inteligentne tempomaty, systemy aktywnie hamujące w ruchu miejskim czy nawet asystenta unikania kolizji.

Wygląd i funkcjonalność

Kolejną ważną sprawą przy wyborze samochodu przez panie jest kwestia pieniędzy. Patrzą na ten ruch zakupowy perspektywicznie. Chętniej wybierają auta nowe, by nie inwestować w późniejsze ewentualne naprawy. Cenią sobie także wygląd samochodu. Lubią, gdy auto ma wiele schowków, wszelkiego rodzaju uchwytów na napoje, jest przestronne. Istotna jest dla nich możliwość składania foteli, co zwiększa powierzchnię bagażnika. Zależy im także na tym, by sprzęt, który znajduje się w samochodzie, był przystępny dla użytkownika. Panie wolą przejrzyste i czytelne wyświetlacze oraz łatwe w obsłudze urządzenia.

Finalizacja jest równie ważna

Możliwości zakupu samochodu jest wiele. Możemy kupić go bez kredytu, z częściowym kredytem (a jakimś wkładem własnym), za pełny kredyt, jak i w wziąć samochód w leasing lub na abonament.
Opcję w abonamencie i leasingu można znaleźć na innowacyjnej platformie internetowej Carsmile. To bardzo wygodne rozwiązanie również dla pań. Na czym polega? Abonament jest określany również jako najem konsumencki lub wynajem długoterminowy. Płaci się co miesiąc niewielką wartość samochodu w formie raty. Po określonym czasie można samochód wymienić, odkupić lub raty spłacać dalej i stać się właścicielką auta.

Co ciekawe, cały proces można przeprowadzić online! Wypełniając formularz internetowy ustala się okres umowy oraz wysokość raty, a także wysokość wkładu finansowego. Po wypełnieniu dokumentu czeka się na kontakt ze strony firmy. Samochód otrzymujemy bez chodzenia po salonach.

Wybieramy więc auto nowe, precyzyjnie dopasowane do własnej konfiguracji – decydujemy o wyposażeniu, kolorze lakieru czy konkretnej wersji auta. A jeżeli mamy problem z podjęciem ostatecznej decyzji, z pomocą przychodzi "wirtualny salon", gdzie specjaliści Carsmile służą pomocą.
Dodatkowym plusem dla wielu kobiet będzie fakt, że umowa abonamentowa lub leasingowa obowiązuje maksymalnie do 5 lat. Po tym czasie można wymienić samochód na nowszy, czyli bezpieczniejszy.

W zasadzie to, jakiego samochodu szukają panie można zamknąć w jednym słowie: bezpieczeństwo. To ono warunkuje ich wybory przy decyzji o zakupie konkretnego modelu.
Jest zbiorem kilku aspektów: troski o bliskich, możliwości wielu systemów wspierających jazdę, komfortu, wyboru najnowszych technologii, odpowiedniego wyglądu, jak i formy samego zakupu.

_Partnnerem artykułu jest Carsmile

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)