WP

Babcia Aleksandry Dulkiewicz była krawcową. Jedna z jej koszul przeszła do historii

Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, Aleksandra Dulkiewicz pełni obowiązki prezydenta Gdańska i ma szansę zostać pierwszą w historii prezydentką miasta. Dziś coraz więcej wiadomo o życiu jej rodziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Babcia Aleksandy Dulkiewicz uszyła koszulę dla Lecha Wałęsy
Babcia Aleksandy Dulkiewicz uszyła koszulę dla Lecha Wałęsy (East News)
WP

Aleksandra Dulkiewicz jest rodowitą gdańszczanką. Jej dziadkowie przyjechali do Gdańska w 1945 roku. Rodzice ze strony ojca prowadzili w hali targowej stoiska z nabiałem, a rodzice mamy – pracownię krawiecką, która znajdowała się na parterze rodzinnego domu Dulkiewicz.

– Pamiętam, gdy jako małe dziewczynki chciałyśmy z moją siostrą za wszelką cenę pomóc w pracy, gdy ruch tężał przed świętami. Babcia pozwalała nam podawać klientom muszki i chusteczki do butonierek, byłyśmy z Martą całe szczęśliwe! – wspomina Dulkiewicz na swojej oficjalnej stronie.

Jednym z klientów babci Maryli był Lech Wałęsa. – Może stąd i u mnie umiłowanie koszul? – zastanawia się zastępczyni Adamowicza.

WP

Zobacz także: Aleksandra Dulkiewicz miała pseudonim "Thatcher". Żelazną Damą fascynowała się w dzieciństwie

W rozmowie z "Wysokimi Obcasami" Dulkiewicz przyznała, że doskonale pamięta moment zaprzysiężenia Wałęsy na prezydenta w grudniu 1990 roku. Jej rodzina relację oglądała w telewizji, dyskutując, jak prezentuje się prezydent i jak wygląda najważniejszy element koszuli – kołnierzyk.

– Leżał dobrze, a to chyba była najważniejsza koszula uszyta u babci Maryli – wspomina polityczka.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Różnice pomiędzy napędem na dwa i na cztery koła

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP