Trwa ładowanie...

Babcia musi usunąć zdjęcia wnuków z Facebooka. Publikowanie ich bez zgody rodziców jest niezgodne z holenderskim prawem

Holenderski sąd nakazał kobiecie usunąć zdjęcia własnych wnuków z Facebooka. Okazało się, że publikacja ich bez zgody jej córki jest niezgodna z prawem.

Share
Babcia musi usunąć zdjęcia wnuków z Facebooka. Publikowanie ich bez zgody rodziców jest niezgodne z holenderskim prawem
Źródło: Getty Images
d27og00

Babcia opublikowała na swoim profilu na Facebooku zdjęcia wnuków. Jak podaje "CNN", chociaż córka kilkakrotnie prosiła matkę o ich usunięcie, kobieta tego nie zrobiła. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu.

Holenderski sąd zabronił publikowania zdjęć bez zgody rodziców

Według matki dzieci, opublikowanie tych zdjęć w mediach społecznościowych godziło w prywatność dzieci. Sędzia z Geldrii zgodził się, że babcia nie miała pozwolenia na pokazywanie fotografii zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

d27og00

Chociaż zwykle te zasady nie mają zastosowania do przechowywania danych w kręgach osobistych, takich jak rodzina, w tym wypadku sytuacja była o tyle poważna, że matka dzieci kategorycznie zabroniła udostępniania ich wizerunku.

"Nie można wykluczyć, że zdjęcia opublikowane na Facebooku zostaną rozpowszechnione i że mogą dostać się w ręce osób trzecich" – brzmiało oficjalne orzeczenie.

Sędzia orzekł, że babcia musi usunąć zdjęcia dzieci z mediów społecznościowych w ciągu 10 dni. W innej sytuacji będzie musiała zapłacić karę 50 euro za każdy dodatkowy dzień, w którym zdjęcia będą obecne na portalu.

Zobacz także: Aleksandra Kisiel mówi urodzie. Jak zadbać o cerę?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27og00

Podziel się opinią

Share
d27og00
d27og00