Trwa ładowanie...

Barbara Nowacka Kobietą Roku Wirtualnej Polski

Już po raz czwarty serwis WP Kobieta zorganizował wybory Kobiety Roku. W tej edycji zwyciężyła Barbara Nowacka.

Barbara Nowacka Kobietą Roku Wirtualnej PolskiŹródło: WP.PL
d2enk2z

- To dla mnie duże zaskoczenie i wyróżnienie. Tak dużo osób zdecydowało się na mnie głosować, choć było wiele znakomitych kandydatek - powiedziała Barbara Nowacka, laureatka tytułu Kobieta Roku WP.

O tym, kto zostanie Kobietą Roku 2014, zadecydowali internauci WP. Nowacką doceniono za to, że wprowadza nową jakość do dyskusji politycznej. Także za charyzmę, kulturę i rzeczowość wypowiedzi, szacunek dla rozmówcy oraz za działania na rzecz równości społecznej.

Nasza laureatka jest wiceprezeską Fundacji im. Izabeli Jarugi - Nowackiej. Jak mówi:
- Fundacja zajmuje się głównie dorocznym przyznawaniem Okularów Równości. Dostają je osoby, organizacje lub instytucje, które działają na rzecz praw kobiet, mniejszości, przeciwdziałają dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, rasę, pochodzenie etniczne czy religię, niepełnosprawność, orientację seksualną oraz na rzecz sprawiedliwości społecznej.

d2enk2z

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których nie zdobyła mandatu, została uznana za polityczne objawienie 2014 roku.

W plebiscycie WP Kobieta wyprzedziła wiele zacnych konkurentek, m.in. Agatę Kuleszę, Justynę Kowalczyk, prof. Agnieszkę Zalewską, Ewę Kopacz.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zwyciężyła Ewa Błaszczyk.

Nagrodę Barbarze Nowackiej wręczyła Estera Gabczenko, Product Manager w Grupie Wirtualna Polska, odpowiedzialna za obszar Lifestyle i Rozrywka.

d2enk2z

(kg)/(kz), WP Kobieta

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)
d2enk2z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2enk2z