ModaBiustonosze dla dużych piersi – wybraliśmy piękne modele

Biustonosze dla dużych piersi – wybraliśmy piękne modele

Biustonosze dla dużych piersi – wybraliśmy piękne modele
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Sylwia Ścibak
07.03.2018 08:45, aktualizacja: 07.03.2018 09:40

Duży biust to zarówno powód do dumy, jak i kompleks. Jego właścicielki często narzekają na bóle kręgosłupa lub otarcia. By móc cieszyć się jego pięknem jak najdłużej, trzeba nosić odpowiedni stanik. Prezentujemy więc kilka propozycji biustonoszy o dużych rozmiarach. Niektóre są teraz w promocji.

Biustonosz dla dużych piersi – czyli jaki?

Mogłoby się wydawać, że o wielkości biustu świadczy jedynie rozmiar stanika, jednak ważna jest również sama sylwetka, a więc szerokość ramion, bioder, a także kształt biustu i jego ciężar. Nierzadko zdarza się, że dwie panie o tych samych wymiarach noszą inne biustonosze, bo pierwsza z nich ma biust bardziej kulisty i pełniejszy, a druga – bardziej stożkowy.

Problem z doborem odpowiedniego rozmiaru biustonosza nie dotyczy jedynie pań z dużymi piersiami. Błędnie sądzi się, jakoby stanik trzymał się na ramiączkach, jednak tak naprawdę powinien trzymać się na obwodzie. Dobrze dobrany stanik będzie świetnie leżał na najluźniej wszytych haftkach i dzięki temu pozostanie na swoim miejscu nawet przy energicznych ruchach. Biustonosze dla dużych piersi mają najczęściej grube obwody z trzema lub nawet czterema haftkami, a ich ramiączka są znacznie szersze niż ramiączka w mniejszych odpowiednikach. Tego typu bielizna jest również bardziej zabudowana po bokach, a fiszbiny w miseczkach sięgają pod pachę.

Wśród dostępnych modeli biustonoszy o dużych rozmiarach można znaleźć nie tylko standardowe half-cupy czy balkonetki, ale także tzw. minimizery, które są wygodne, lekko usztywniane i nadają naturalny kształt piersiom. Minimizery optycznie zmniejszają biust najczęściej o jeden rozmiar i chociaż wydają się niezbyt seksowne, to jednak wiele pań nie wyobraża sobie bez nich funkcjonowania.

Obraz
© iStock.com | razyph

Duże biustonosze – nie tylko wygodne, ale też piękne

Do niedawna sądziło się, że biustonosze o dużych rozmiarach są mało kobiece i mało seksowne, a ich dostępność jest znacznie ograniczona. Jednak dziś możemy przebierać w różnych modelach, nie tylko tych skromnych i o jednolitym kolorze, ale także tych, które przyciągają uwagę wyrazistymi barwami czy koronkowymi zdobieniami. My wybraliśmy zarówno klasyczne staniki w czerni, bieli oraz kolorze nude, jak i staniki z barwną koronką. Wśród nich znajdują się też niezwykle modne propozycje z ozdobnymi paskami, które pięknie prezentują się na dekolcie.

Obraz
© unsplash.com | Jon Ly