ModaBiżuteria ślubna na zamówienie

Biżuteria ślubna na zamówienie

Biżuteria ślubna na zamówienie
Źródło zdjęć: © 123RF
06.08.2012 23:32, aktualizacja: 07.08.2012 12:03

Ślub i wesele, przyjęcie i jego menu, dojazd i zaproszenia, suknia i buty - na głowie przyszłej panny młodej jest tak wiele spraw, którymi trzeba się zająć! Nic też dziwnego, że w ferworze zajęć zapomina lub odkłada na ostatnią chwilę rzeczy drobniejsze - w tym wybór biżuterii ślubnej. Faktem jest, że biżuteria powinna być dopasowana do sukni, a zatem najlepiej szukać jej po zamówieniu ślubnej kreacji, jednak poszukiwań tych na pewno nie warto zostawiać na ostatnią chwilę.

Ślub i wesele, przyjęcie i jego menu, dojazd i zaproszenia, suknia i buty - na głowie przyszłej panny młodej jest tak wiele spraw, którymi trzeba się zająć! Nic też dziwnego, że w ferworze zajęć zapomina lub odkłada na ostatnią chwilę rzeczy drobniejsze - w tym wybór biżuterii ślubnej. Faktem jest, że biżuteria powinna być dopasowana do sukni, a zatem najlepiej szukać jej po zamówieniu ślubnej kreacji, jednak poszukiwań tych na pewno nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Tym bardziej, że od dobrej biżuterii bardzo wiele zależy - bo im lepiej biżuteria odpowiada gustom panny młodej, tym lepsze samopoczucie na ślubie.

Niewątpliwie najlepiej odpowiadać gustom panny młodej będzie biżuteria jej własnego projektu lub dla niej zaprojektowana przez pana młodego. Coraz więcej pracowni jubilerskich oferuje swym klientom taką możliwość, tym bardziej że dostępne na rynku wzory często nie są w stanie sprostać nieco bardziej wyszukanym wymaganiom. Kolejną zaletą biżuterii projektowanej na zamówienie jest, iż można ją idealnie dopasować do sukni ślubnej, zadbać, by każdy szczegół dobrze się z nią komponował. Decydując się jednak na zamówienie biżuterii ślubnej w pracowni artystycznej, warto pamiętać o trzech ważnych kwestiach.

Po pierwsze: o czasie.Do pracowni jubilerskiej należy zgłosić się na więcej niż tydzień przed datą ślubu. Jeśli do ślubu jest zbyt mało czasu może być trudno zdobyć niezbędne do wykonania ozdób elementy, w zbyt krótkim czasie przygotowanie biżuterii może stać się niemożliwe. Warto też mieć zapas czasu na wypadek, gdyby konieczne były poprawki czy zmiany.

Po drugie: o jakości.Należy sprawdzić, z jakich materiałów artyści wykonują swoje projekty, najlepiej, by były one ze srebra a nie posrebrzane, wtedy wyrób winien być ocechowany próbą srebra - najczęściej 925 i 930. Warto też sprawdzić, czy kamienie i koraliki, jakich używa pracownia rzeczywiście są oryginalne. Gdy decydujemy się na biżuterię z CRYSTALLIZED™ - Swarovski Elements, warto upewnić się czy firma daje certyfikat na swój wyrób i czy jest uprawniona do korzystania z brandu - "Made with CRYSTALLIZED" - Swarovski Elements; występującego na certyfikacie wraz z firmowym zastrzeżonym znakiem.

Po trzecie: o kreatywności.Decydując się na biżuterię własnego projektu, najlepiej wybrać taką, która różni się od dostępnych na rynku wzorów, bo przecież tylko wtedy ma sens zamawianie własnej! Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w pracowni, poprosić o pokazanie wielu wzorów i materiałów, pozestawiać je ze sobą, by sprawdzić, jak mogą wyglądać. Najlepiej jest przyjść i osobiście, na miejscu, w pracowni obejrzeć materiały. Jednak, gdy nie jest to możliwe, można poszukać w internecie - obejrzeć strony pracowni, gdzie artyści przedstawiają swe projekty. Warto pamiętać o tym, że każdy gotowy model można zmodyfikować tak, by formą i kolorem dopasować go do oczekiwań przyszłej właścicielki. W ten sposób panna młoda będzie w posiadaniu wymarzonej i niepowtarzalnej biżuterii.

(bb)

Więcej na temat ślubu:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)