ModaBrylanty nie tylko na pierścionkach zaręczynowych – szlachetna biżuteria dla każdej kobiety

Brylanty nie tylko na pierścionkach zaręczynowych – szlachetna biżuteria dla każdej kobiety

Brylanty nie tylko na pierścionkach zaręczynowych – szlachetna biżuteria dla każdej kobiety
Źródło zdjęć: © pexels.com
Sylwia Ścibak
09.02.2018 12:53

Brylanty to piękne, szlachetne kamienie, które rzadko nosimy na co dzień. Najczęściej można je spotkać na pierścionkach zaręczynowych, ale występują też na innych elementach biżuterii. Dlaczego warto kupować biżuterię z brylantami?

Brylant – oszlifowany diament

Diamenty w stanie naturalnym są matowe i dość nieatrakcyjne. Dopiero po oszlifowaniu zyskują blask i pięknie odbijają refleksy świetlne. Chyba każdy wie, jak wygląda klasyczny, oszlifowany diament. Jego kształt przypomina kanciasty, odwrócony stożek, składający się z kilkunastu geometrycznych kształtów zwanych fasetami. Przyjęło się, że tak wyglądający kamień nazywa się brylantem. Klasyczny szlif diamentowy zawiera nie mniej niż 58 faset (33 w koronie, 25 w podstawie). Prócz tego wyróżnia się również inne szlify diamentu, np. szlif księżnej o kształcie kwadratu, szlif owalny czy szlif markiza, który przypomina migdał. Wartość biżuterii z diamentem szacuje się nie tylko na podstawie wielkości i masy samego diamentu, ale również według skali jego czystości, barwy oraz szlifu, jakiemu został poddany.

Obraz
© pexels.com

Brylant nie tylko na pierścionku

Przyjęło się, że brylant najczęściej nosimy na pierścionkach zaręczynowych lub obrączkach. W końcu jest to najszlachetniejszy i najtrwalszy kamień, który ma symbolizować niezniszczalność i nieśmiertelność uczuć. Jednakże oszlifowane diamenty możemy również nosić na innych elementach biżuterii, np. na wisiorkach, bransoletkach czy kolczykach. Niektóre modele mogą z całą pewnością pełnić funkcję biżuterii zakładanej na ślub, gdyż są bardzo szlachetne i nawet jeśli nie wyróżniają się na tle sukni, to i tak pięknie ją uzupełniają.

Biżuteria z brylantami może być świetnym prezentem dla ukochanej kobiety i to nie tylko na walentynki. Będzie to też doskonały pomysł na rocznicę ślubu. Nie trzeba kupować egzemplarzy z dużym kamieniem, który od razu rzuca się w oczy i który kosztuje niemałe pieniądze (jego cena wynosi zazwyczaj powyżej 1000 zł). Można również skusić się na modele z drobnymi kamieniami, za które zapłacimy nawet ok. 200 zł.

Obraz
© pexels.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także