Trwa ładowanie...

Buty pani premier mówią więcej niż tysiąc słów. Czyżby zaliczyła modową wpadkę?

Beata Szydło udzieliła wczoraj telewizji publicznej wyczerpującego wywiadu na temat strategii radzenia sobie ze zniszczeniami po załamaniu pogody w całej Polsce. Jednak zdecydowanie większe zainteresowanie niż jej słowa, wzbudziło to… co premier założyła na stopy. Czyżby kolejne modowe faux pas pani premier?
Share
Beata Szydło odwiedziła Chojnice. Ale nie to, co mówiła premier, wzbudziło największe emocje
Beata Szydło odwiedziła Chojnice. Ale nie to, co mówiła premier, wzbudziło największe emocjeŹródło: PAP/EPA
d2cwewd

Mamy 2017 rok i nikt już nie ma prawa mówić kobiecie, że powinna nosić szpilki lub ubierać się w określony sposób. Jednak premier każdego kraju, czy chce tego czy nie, pełni również funkcję reprezentacyjną, nic zatem dziwnego, że jego czy jej wygląd bywa szeroko komentowany w swojej ojczyźnie czy na arenie międzynarodowej. Buty Beaty Szydło prawdopodobnie nie wzbudzą takiej sensacji, jak te, które wybrała Theresa May na wizytę u królowej Elżbiety, niemniej komentujący i tak nie szczędzą słów zdziwienia i krytyki.

Beata Szydło stawiła się na wywiad w granatowej marynarce, jasnej koszuli i spodniach jeansowych. Premier zdecydowała się też na półbuty w nieokreślonym, ciemnym kolorze. – To znak łączności duchowej z Prezesem – napisał jeden z internautów. – Po co garnitury na górze, skoro na dole… – skomentowała na Twitterze Beata Tadla. Inni zauważają, że być może buty miały przekonać widzów, że premier jest w każdej chwili gotowa do czynnej pomocy obywatelom w potrzebie.

W wygodnym obuwiu chętnie prezentowała się również poprzednia premier, Ewa Kopacz. Niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć ją w modnych trampkach Michaela Korsa, a niedawno podczas konferencji prasowych prezentowała się w sportowych "sneakersach". Jej wybór okazał się jednak strzałem w dziesiątkę - po pierwsze dlatego, że spotkanie odbywało się w nieformalnej atmosferze, a po drugie, ponieważ wybrane przez nią sportowe buty przypominały kultowy model "Winds" autorstwa Jeremy'ego Scotta, uwielbiany przez gwiazdy na całym świecie.

Premier Beata Szydło udzieliła wywiadu nie w studiu telewizyjnym, ale w remizie strażackiej w Chojnicach, co było wyraźnym odniesieniem do tematu rozmowy. Premier tłumaczyła się z opieszałości polskiego rządu względem pomocy poszkodowanym podczas ostatnich wichur i burz. Premier skomentowała również ostatnie tragiczne wydarzenia w Barcelonie. Współodpowiedzialnością za zamachy obarczyła "elity europejskie", które "albo nie dostrzegają problemu [terroryzmu], albo ich to przerasta, albo doszły do wniosku, że taki będzie już świat".

d2cwewd

Zobacz też: Wichury spustoszyły Polskę. Straty liczone w milionach

Potrzebujesz zmiany? Zacznij od szafy, wykorzystując zniżki dostępne na stronie ANSWEAR.com promocje.

d2cwewd

Podziel się opinią

Share
d2cwewd
d2cwewd