Był gwiazdą polskiej telewizji. Włoch zupełnie zmienił branżę

Był gwiazdą polskiej telewizji. Włoch zupełnie zmienił branżę

Paolo Cozza przez kilka lat bawił widzów w programie "Europa da się lubić"
Paolo Cozza przez kilka lat bawił widzów w programie "Europa da się lubić"
Źródło zdjęć: © AKPA
26.04.2023 09:34, aktualizacja: 26.04.2023 10:40

Sympatyczny Włoch Paolo Cozza szybko podbił serca Polaków swoimi występami w programie "Europa da się lubić". Przez lata pojawiał się też w innych produkcjach telewizyjnych, jednak zdecydowanie rzadziej niż wcześniej. Czym zajmuje się dziś?

W lutym 2003 roku na antenie Telewizji Polskiej zadebiutował program "Europa da się lubić" i już po kilku odcinkach stał się prawdziwym hitem. Gośćmi prowadzącej Moniki Richardson byli mieszkający w Polsce obcokrajowcy, którzy - w zależności od tematu konkretnego odcinka - opowiadali o zwyczajach panujących w ich ojczyznach.

Kilka osób zyskało szczególną popularność wśród widzów, w tym m.in. pochodzący z Wielkiej Brytanii strażak Kevin Aiston, niemiecki aktor Steffen Möller, Hiszpan Conrado Moreno oraz Włoch Paolo Cozza, który do zakończenia emisji był gościem największej liczby odcinków programu.

Paolo Cozza szybko podbił serca widzów

Sympatyczny prawnik i przedsiębiorca urodził się w 1963 roku w Mediolanie. Do Polski przyjechał w 1995 roku. Jak mówił w rozmowie z portalem Aleteia - początkowo przyjeżdżał na wakacje, po pewnym czasie na tyle mu się spodobało, że zdecydował się zostać na stałe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak się okazało, już pierwsza rozmowa o prace była dla niego ważną lekcją, która pokazała mu, że w życiu trzeba się cenić. Chcąc wykorzystać swoją znajomość języka i prawa włoskiego, postanowił zgłosić się do polsko-włoskiej firmy, jednak mimo pozytywnego przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej, nie został przyjęty.

- Zażyczyłem sobie polską pensję, która była o wiele niższa od tej, którą otrzymywali Włosi. To wzbudziło u nich obawy. Pewnie pomyśleli, że jestem mafiozem, który próbuje ukryć ciemne interesy. To była bardzo romantyczna rozmowa, bo ciągle mówiłem jak mi się w Polsce podoba. A oni byli zdziwieni! - wspominał.

W 2003 roku trafił do telewizji i dzięki uczestnictwu w programie "Europa da się lubić" pojawiły się kolejne propozycje, na które przystawał, wykorzystując swoje pięć minut. Wystąpił m.in. w trzeciej edycji "Tańca z gwiazdami" oraz takich programach, jak "Szansa na sukces" i "Śpiewajmy razem. All Together Now". Pojawił się także w specjalnej edycji "Europa da się lubić - 15 lat później".

Kucharz i zapalony kibic piłkarski

Jako fan piłki nożnej i kibic Interu Mediolan był także częstym gościem studia mundialowego podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku. Po zakończeniu emisji programu "Europa da się Lubić" skupił się m.in. na pracy w branży motoryzacyjnej i jedynie sporadycznie pojawiał się na ekranach.

Cozza dał się poznać także jako utalentowany kucharz. W 2007 roku wydał nawet książkę "Włoska kuchnia na polskim stole" i do dziś jest twarzą jednej z firm produkującej m.in. makarony.

Miłość i góralsko-włoskie wesele

Cozza nie tylko pokochał nasz kraj, ale oddał serce rodowitej góralce - Iwonie. Ślub pary odbył się w 2006 roku w rodzinnej miejscowości panny młodej - Rytro, koło Nowego Sącza, a na weselu bawili się także znajomi z programu TVP - Elizabeth Duda i Steffen Möller. Jak mówił w rozmowie z "Faktem" Cozza - na weselu grały dwie orkiestry: góralska i włoska, a swoje umiejętności zaprezentował również pan młody, który sam występuje w zespole muzycznym Alpini.

O swojej żonie Cozza wypowiada się w samych superlatywach. "Jest piękna, mądra, zdecydowana, można z nią porozmawiać na każdy temat. I ma niebieskie oczy! (...) Jest dla mnie partnerką życiową. Osobą, na którą mogę liczyć. Jest odważna, samodzielna w myśleniu i działaniu" - komplementował na łamach portalu Aleteia. Para doczekała się trójki dzieci - Valentino, Nicole i Leonarda.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także