Skończył 70 lat. Nie każdy wie, że ma znaną żonę

Skończył 70 lat. Nie każdy wie, że ma znaną żonę

Gwiazda "Rancza" obchodzi 70. urodziny
Gwiazda "Rancza" obchodzi 70. urodziny
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
15.02.2024 17:15, aktualizacja: 15.02.2024 17:33

Wielbiciele serialu "Ranczo" z pewnością pamiętają postać Patryka Pietrka, charyzmatycznego stałego bywalca ławeczki pod sklepem w Wilkowyjach. Po zakończeniu emisji hitowej produkcji o Piotrze Pręgowskim nagle zrobiło się cicho. Aktor 15 lutego skończył 70 lat, a od ponad 40 związany jest z popularną aktorką.

Piotr Pręgowski 15 lutego 2024 roku skończył 70 lat. Aktora z pewnością pamięta każdy, kto niedzielnymi wieczorami zasiadał przed telewizorem, aby obejrzeć "Ranczo". Serial swego czasu był bardzo popularną produkcją.

Jak przyznał sam Pręgowski, po tym, jak serial zszedł z anteny, początkowo nie otrzymywał wielu propozycji, na co nie narzekał. - Nie cierpiałem (...) dlatego, że, jak większość moich kolegów i koleżanek z "Rancza", nie dostawałem kuszących propozycji zawodowych. (...) Skupiłem się na projektach teatralnych, w których gram do dzisiaj - podkreślił w rozmowie z "Twoim Imperium".

Odsunął się od show-biznesu i skupił na karierze muzycznej. Miał epizod w polityce

Kiedyś przyznał, że wcale nie brakuje mu życia w blasku fleszy. Pręgowski woli spokojniejsze życie. Choć później pojawił się m.in. w serialu "Leśniczówka", skupił się na muzyce oraz teatrze. W pewnym momencie postanowił też spróbować swoich sił w polityce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Miałem przygodę samorządową, przy wsparciu kolegów z PSL udało mi się zrealizować kilka celów (...). Sejmik to miejsce dla ludzi bardziej kompetentnych, a ja powinienem robić to, co umiem najlepiej. Uważam, że niczego lepiej nie zrobię, niż dobrą komedię, a w polityce nie ma miejsca na komedię - wspomniał w wywiadzie udzielonym Plejadzie.

Obecnie Piotr Pręgowski nie myśli o powrocie na polityczną scenę. Dużo bardziej satysfakcjonuje go artystyczna ścieżka kariery.

- Po zakończeniu pracy na planie "Rancza" byłem przekonany, że już nic się nie wydarzy, tymczasem moja kariera się rozwinęła, nabrała impetu. Muszę rezygnować z ofert, bo jest ich tak dużo (...). Pracuję na kilku planach, koncertuję, nieźle sobie dorobię. Ci, którzy znają się na polityce, niech się spełniają w pracy w samorządzie, a ja ich będę bawił - podsumował.

Prawdziwa miłość

Piotr Pręgowski od lat jest w szczęśliwym związku. Jego żoną jest Ewa Kuryło, aktorka, która również wystąpiła w "Ranczu". W jaki sposób małżeństwu udało się przetrwać razem ponad 40 lat?

- Trzeba mieć szczęście, żeby spełniło się marzenie o wspólnym zestarzeniu się. My to szczęście mamy. Zdarzają się, jak w pogodzie, piękne dni, czasem bywa ponuro, czasem jest burza. Przepisu na udany związek nie mam. Mogę tylko życzyć, żeby innym ludziom było tak dobrze jak nam - wyznał artysta.
Piotr Pręgowski z żoną, rok 2016
Piotr Pręgowski z żoną, rok 2016© AKPA | AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta