Trwa ładowanie...

Cardi B wspiera Strajk Kobiet. Zwróciła się do Polek

Walczącym o swoje prawa Polkom kibicuje cały świat. Dotąd postulaty kobiet poparły m.in. Miley Cyrus, Samantha Geimer i Nina Kiri. Do grona międzynarodowych sław okazującym Polkom solidarność dołączyła właśnie raperka Cardi B.

Share
Cardi B
Cardi BŹródło: Getty Images
d3nzddb

Amerykanka dała znać Polkom, że nie są same za pośrednictwem Twittera. "Życzę Polsce dużo miłości i silnego głosu" - napisała raperka. I udostępniła zdjęcie kobiet, które transparentami nawiązały do jej singla. "W.A.P.". "Kobiety są sparaliżowane" – widzimy na jednym z nich. Cardi B w ten sposób odpowiedziała jednej ze swoich fanek, która wrzuciła fotografie do sieci. "Właśnie o to chodzi siostro, wsparcie dla polskich kobiet na całym świecie" - podpisała zdjęcie dziewczyna.

Twitter.com
Źródło: Twitter.com

Cardi B staje murem za Polkami

22 października przechodzi do historii jako dzień, w którym Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu nie jest zgodna z konstytucją. Sędziowie TK z prezes Julią Przyłębską na czele przychylili się do wniosku przeciwników terminacji ciąży.

d3nzddb

 Strajkujące Polki dostrzegła m.in. Nina Kiri, która gra jedną z głównych ról w serialu "Opowieść Podręcznej". Skontaktowałyśmy się z nią, gdy w kraju zaczęły się protesty.

Kiri, wcielająca się w postać Almy związanej z ruchem oporu Mayday w Gileadzie, podzieliła się tą informacją w InstaStory. Wysłała nam również taką wiadomość: "Dziękuję za podzielenie się z tym ze mną. Mam nadzieję, że [za moim pośrednictwem] sprawa poniesie się bardziej, aby można było dokonać zmian. Wysyłam dużo miłości".

Religia na maturze? Dariusz Piontkowski komentuje postulat Kościoła Katolickiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nzddb

Podziel się opinią

Share
d3nzddb
d3nzddb