FitnessChudnij jak Egipcjanka. Wykorzystaj sznurek!

Chudnij jak Egipcjanka. Wykorzystaj sznurek!

Chudnij jak Egipcjanka. Wykorzystaj sznurek!
Źródło zdjęć: © Dailymail.co.uk

25.04.2013 12:34, aktual.: 02.05.2013 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kawałek sznurka, przewiązany w pasie. Oto metoda, która pozwoli ci schudnąć i uzyskać talię osy. Wykorzystywały ją starożytne Egipcjanki, by wrócić do swoich idealnych kształtów. Sznurek nie tylko poskramia apetyt, ale dodatkowo pozwala także utrzymywać mięśnie brzucha w stałym napięciu.

Kawałek sznurka, przewiązany w pasie. Oto metoda, która pozwoli ci schudnąć i uzyskać talię osy. Wykorzystywały ją starożytne Egipcjanki, by wrócić do swoich idealnych kształtów. Sznurek nie tylko poskramia apetyt, ale dodatkowo pozwala także utrzymywać mięśnie brzucha w stałym napięciu.

Niedawno w Wielkiej Brytanii ukazały się wyniki badań, z których wynika, że talia współczesnej kobiety jest średnio o 18 centymetrów szersza niż w latach pięćdziesiątych. W obliczu odchodzącej w niepamięć figury klepsydry, ratunkiem w wysmukleniu kobiecego wcięcia może okazać się właśnie tak proste rozwiązanie jak sznurek.

Wystarczy zawiązać go sobie wokół pasa i nosić pod ubraniem. Kiedy się najesz, da o sobie delikatnie znać. Zmusza też do utrzymywania prostej sylwetki i napiętych mięśni brzucha, dzięki czemu przez cały czas się wzmacniają.

Ładnie zarysowana talia postrzegana jest nie tylko jako jeden z elementów, świadczących o atrakcyjności danej kobiety, ale także o jej zdrowiu. Panie o mniejszym obwodzie w pasie uchodzą za zdrowsze. Pomijając związane ze skumulowaną na brzuchu tkanką tłuszczową ryzyko zapadnięcia na choroby serca czy cukrzycę, już same te dwa powody w pełni uzasadniają dążenie pań do uzyskania szczupłej kibici.

W Anglii na rynku ukazała się opaska Malory Band, która przypomina zwykły sznurek i ma spełniać w odchudzaniu jego funkcje, lecz jest bardziej estetyczna i wykonana z poliestru. Dzięki temu włóknu, jak twierdzi jej twórczyni, nie rozciągnie się, nie przetrze ani nie będzie zatrzymywać wody. Pomysłodawczyni Penny Malor zapewnia, że opaskę można nosić przez całą dobę, także podczas kąpieli czy prysznica. Zaznacza przy tym skromnie, że projektując ją, nie odkryła Ameryki.

Kobietom w starożytnych cywilizacjach przewiązany w pasie sznurek pomagał wrócić do formy po porodzie albo zredukować kilka przybranych w talii centymetrów. Filozofia jest prosta: metoda ta wykorzystuje psychologię bezustannej świadomości. Niekrępujący ruchów i niewidoczny spod ubrań sznurek pozwala cały czas kontrolować własne ciało, które daje o sobie znać zawsze, gdy za dużo zjemy, gdy się garbimy, nie wciągamy mięśni brzucha itp.

Opaskę Malory Band można dostosowywać do rozmiaru talii, jeśli więc użytkowniczce tego rekwizytu uda się pozbyć kilku centymetrów, może ścieśnić zapięcie. To samo można jednak zrobić ze zwykłym sznurkiem.

Malor zaznacza, że kobiety, którym dzięki tej metodzie udało się uzyskać smukłą talię, nie powinny z niej rezygnować. Dalsze noszenie sznurka przewiązanego w pasie pozwoli im uniknąć ponownego przybrania na wadze. Z tego samego powodu ów starożytny wynalazek poleca się także tym, którzy schudli dzięki diecie czy ćwiczeniom, a teraz zależy im na utrzymaniu uzyskanej figury.

Jedną z największych zalet wysmuklania talii za pomocą sznurka jest to, że pozwala ono kontrolować apetyt bez liczenia kalorii, rezygnowania z posiłków czy przechodzenia na restrykcyjne diety. Wystarczy jeść z głową i słuchać sygnałów, jakie wysyła organizm. W ich przekazywaniu pomoże właśnie sznurek.

Na podst. Dailymail.co.uk Izabela O’Sullivan

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także