Trwa ładowanie...

Cieniowane ściany

Pani Magda pyta, czy ładnie i efektownie będzie wyglądało, gdy pomaluje ściany w pokoju na dole najciemniej a ku górze coraz jaśniej. Jak w tym przypadku łączyć, dobierać kolory?
Share
Cieniowane ściany
Źródło: www.atmosuk.co.uk
d2hlii5

To bardzo ciekawe pytanie. Nie wiem jak Pani chce to osiągnąć, przypuszczam, że malując na ścianie pasy poziome dosyć gęsto. Myślę, że nie będzie Pani chciała bawić się w malarski efekt ukazany na ilustracji ( fot. 1 – www.atmosuk.co.uk) . Choć, trzeba przyznać efekt jest znakomity. Jednak potrzeba tutaj mnóstwa cierpliwości i doświadczenia.

Myślę, że pomysł może być bardzo ciekawy. Trzeba mieć na uwadze jednak efekt złudzenia optycznego, ściana w tym wypadku ( malowana od najciemniejszego do najjaśniejszego) może wydawać się nam pochyła. Może to powodować pewien niepokój. W takim wnętrzu również należy uważnie dobierać pozostałe elementy wyposażenia. Może stać się ona główną dominantą wnętrza. Jeśli chodzi o dobór kolorów, najprościej jest podzielić farbę ciemną na odpowiednią ilość porcji ( po prześledzeniu, ile zużyliśmy farby na najniższy, ciemny pasek) i dodawanie po odmierzonej porcji farby białej.

Fajny efekt dałoby również pomalowanie ściany na kolory – zieleń od dołu przechodząca w błękit (sugerując naturę). Tu również po prostu rozbielamy farbę. Inne sposoby (takie jak na ilustracji) są dużo bardziej skomplikowane w doborze i wymagają konsultacji specjalisty.

Architekt wnętrz Joanna Rzepińska

POLECAMY:
Tajniki malowania ścian

d2hlii5

Podziel się opinią

Share
d2hlii5
d2hlii5