Trwa ładowanie...

Ciężarna pogodynka skrytykowana za zbyt obcisły strój na antenie. Jej odpowiedź daje do myślenia

Prezenterka telewizyjna, w tym prezenterka pogody, to zawód, który wymaga odpowiedniej prezencji. Z tym nie można dyskutować. Jednak co nieprezentacyjnego jest w ciążowym brzuszku? Dowiedziała się tego kanadyjska pogodynka Kelsey McEwen, na którą spadła fala krytyki po występie w jednym z programów.
Share
Ciężarna pogodynka skrytykowana za zbyt obcisły strój na antenie. Jej odpowiedź daje do myślenia
Źródło: Twitter
d1kptg5

McEwens jest prowadzącą program śniadaniowy "Your Morning" w kanadyjskiej telewizji. Oprócz tego, od wielu lat jest prezenterką pogody. Kobieta jest właśnie w zaawansowanej ciąży, której nie zamierza ukrywać. Na wizji pokazuje się zawsze w świetnie skrojonych sukienkach i dopasowanych kreacjach. Nie zobaczymy u niej obszernych t-shirtów i sukienek o kroju worka. To niestety nie spodobało się całkiem pokaźnej rzeszy jej widzów.

Na Twitterze Kelsey została głośno skrytykowana za dobór ciążowej garderoby. -_ Taka obcisła sukienka w ciąży? Przecież to obrzydliwe! –_ tak brzmiała treść wpisu, który w mgnieniu oka obiegł media społecznościowe. Prezenterka nie pozostała dłużna i już w kilka godzin po pojawieniu się posta odpisała: - Jeśli najbardziej obrzydliwe jest dla ciebie to, co kobieta w 34 tyg. ciąży ma na sobie, warto zastanowić się nad swoimi priorytetami?

d1kptg5

I trzeba tu dodać, że stroje prezenterek pogody w niektórych krajach są znacznie bardziej wyzywające i niestosowne. Wystarczy spojrzeć chociażby na Yanet Garcię z Meksyku. Młoda kobieta może pochwalić się nienaganną figurą i oszałamiającą urodą i może to jest powód, dla którego jej skąpych sukienek nikt nie krytykuje. Czy w takim razie problem tkwi w dużym brzuszku?

Nie tylko Kelsey spotkała się z przykrymi komentarzami dotyczącymi swojego wyglądu w miejscu pracy. Z takim samym problemem zmagała się pierwsza pogodynka w Salwadorze, Sandra Yanira Martinez, której daleko do posągowych piękności jak z reklamy bielizny. Martinez na swoją karierę pracowała ponad 20 lat, jest zawodowym meteorologiem i nie zamierza pozwolić, żeby jej wygląd stanął na drodze jej profesjonalizmowi.

McEwen wyszła z tego samego założenia i nie zamierza zmieniać swoich upodobań odzieżowych w trakcie ciąży. W końcu dlaczego miałaby to robić? A jak sytuacja wygląda w Polsce?_ - Okres ciąży wspominam bardzo pozytywnie. Od widzów dostawałam mnóstwo ciepłych komentarzy. I chociaż to było prawie 9 lat temu, to do dzisiaj niektóre z kobiet mówią, że pamiętają mój "stan błogosławiony", bo akurat też oczekiwały dziecka –_ mówi w rozmowie z nami znana polska prezenterka pogody, Agnieszka Cegielska. - Myślę, że wynika to z tego, że w Polsce na kobiety w ciąży patrzy się z dużą atencją i uwagą. Polakom ciąża po prostu się podoba i traktują ciężarne kobiety w sposób wyjątkowy. W tym przypadku mamy naprawdę duże szczęście – dodaje.

d1kptg5

Co ciekawe, w naszym społeczeństwie znacznie bardziej popularni są panowie pełniący funkcję "pogodynków". Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w ARC Rynek i Opinia, w Polsce największą liczbą wielbicieli może pochwalić się Jarosław Kret. Na drugim miejscu znajduje się Tomasz Zubilewicz. Dopiero ostatni stopień podium należy do Doroty Gardias.

Zobacz też: 39-letnia szafiarka została prezenterką: "Jestem zachwycona pracą w telewizji"!

d1kptg5

Podziel się opinią

Share
d1kptg5
d1kptg5