Co oznacza litera "R" na skrzynce pocztowej? Wiele osób jest w błędzie

Co oznacza litera "R" na skrzynce pocztowej? Wiele osób jest w błędzie

Co oznacza "R" na skrzynce pocztowej?
Co oznacza "R" na skrzynce pocztowej?
Źródło zdjęć: © East News
oprac. PŻm
22.02.2024 12:56, aktualizacja: 07.03.2024 09:52

Na niektórych skrzynkach pocztowych znajduje się tajemnicza naklejka z literką "R". Nie wszyscy wiedzą, co to oznacza. Gdy dowiesz się, co za nią stoi, być może postanowisz oznaczyć tak również swoją skrytkę na listy.

Sądzisz, że tajemnicze "R" na skrzynkach pocztowych oznacza, że właściciele skrzynki pocztowej nie mają nic przeciwko wrzucaniu do niej reklam? Jeśli tak myślisz, to musimy cię rozczarować. W rzeczywistości naklejka ta ma zupełnie inne znaczenie i jest skierowana do pracowników poczty.

Co oznacza "R" na skrzynce pocztowej?

Czy wiesz, że litera "R" umieszczona na skrzynce pocztowej to specjalny komunikat skierowany do pracowników Poczty Polskiej?

Okazuje się, że w ten sposób właściciel mieszkania prosi osobę doręczającą listy, aby nie pozostawiała pod jego nieobecność w domu awizo. Widząc ten znaczek, listonosz wie, że bez obaw może zostawić list polecony, który normalnie wracałaby na pocztę, od razu w skrzynce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sposób ten doskonale sprawdza się np. w przypadku osób starszych, dla których wyprawa do placówki pocztowej to często nie lada wyzwanie. Z opcji tej często korzystają także gdy często wyjeżdżamy z domu. Wówczas nie musimy się martwić, że przegapimy termin odebrania czekającej na nas przesyłki.

Czy każdy z nas może nakleić literkę "R" na swojej skrzynce?

Okazuje się, że nie można po prostu kupić naklejki z literą "R" i samodzielnie nakleić jej na skrzynkę pocztową. W tym przypadku niezbędne jest wypełnienie "żądania doręczania przesyłek poleconych do oddawczej skrzynki pocztowej".

Można to zrobić online za pomocą elektronicznego formularza, do którego otrzymujemy dostęp przez nasz profil zaufany. Wiele osób decyduje się również na pobranie druczka, który po wypełnieniu należy dostarczyć listonoszowi lub zanieść na pocztę.

Po złożeniu wniosku pracownik poczty samodzielnie nakleja znacznik na naszą skrzynkę. Warto podkreślić również, że usługa ta jest całkowicie bezpłatna.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

© Materiały WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także