Trwa ładowanie...

Co warto wiedzieć o współczesnych prezerwatywach?

Prezerwatywy są jednym z najpopularniejszych środków antykoncepcyjnych. Są tanie, przy właściwym użytkowaniu mają bardzo wysoką skuteczność, a ich różnorodność pozwala łatwo wprowadzić urozmaicenie do życia erotycznego. Oto najważniejsze informacje na temat prezerwatyw.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Co warto wiedzieć o współczesnych prezerwatywach?Źródło: iStock.com, fot: iStock
d14ldwa
d14ldwa

Prezerwatywy – rodzaje i rozmiary

Większość prezerwatyw ma rozmiar uśredniony, czyli średnicę około 52 do 56 mm w zależności od rozmiaru. Są wykonane z elastycznego materiału, który pozwala dopasować prezerwatywę zarówno do mniejszych, jak i większych członków, ale są też dostępne produkty w rozmiarze XXL i XS. Przed pierwszym zastosowaniem tej metody antykoncepcji warto ''przymierzyć" klasyczną prezerwatywę: za ciasna może w trakcie stosunku pęknąć, a za luźna zsunie się z penisa.

Jak wybrać odpowiednią prezerwatywę? O czym warto pamiętać?

Osoby będące w stałych, długotrwałych związkach, często wybierają antykoncepcję hormonalną. Po prezerwatywy wiele osób sięga okazjonalnie. Przy wyborze odpowiedniego produktu, warto pamiętać o odpowiednim rozmiarze i dopasowaniu do upodobań partnerki, która np. nie musi lubić zapachu bananów.

d14ldwa

Skuteczne i lubiane są też prezerwatywy z dodatkową ilością lubrykantu, czyli substancji nawilżającej, jaką jest pokryta prezerwatywa. Taka substancja może mieć dodatkowe właściwości. Nawilżane lateksowe prezerwatywy pokryte żelem stymulującym oraz prążkami i wypustkami dają wzmożoną przyjemność obojgu partnerom. Popularne są też prezerwatywy wydłużające stosunek. Zawierają benzokainę, płyn umiejscowiony w końcowej części prezerwatywy, który pozwala na opóźnienie wytrysku.

Unknown man in white shirt holding condom in hand, closeup. Safety sex concept. iStock.com
Unknown man in white shirt holding condom in hand, closeup. Safety sex concept. Źródło: iStock.com, fot: iStock

Najlepsze prezerwatywy na udaną randkę

Poza swoim podstawowym zadaniem, czyli antykoncepcją, prezerwatywy służą też zwiększaniu przyjemności z seksu. Wybór oryginalnej prezerwatywy może podnieść jakość doznań. Do wyboru mamy szeroki asortyment prezerwatyw, które wydłużają stosunek, mają specjalne wypustki, które dodatkowo stymulują narządy płciowe lub różnego rodzaju substancje wpływające na zwiększenie przyjemności.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów są prezerwatywy bardzo cienkie, są one o około 20 proc. cieńsze w porównaniu do standardowych. Osoby, które korzystają z takiej metody antykoncepcji, chwalą je za to, że są prawie niewidoczne i nieodczuwalne. To szczególnie istotne, kiedy dodatkowa ''bariera" z gumy krępuje partnerów. Najcieńsze prezerwatywy opracowano tak, aby zmaksymalizować bliskość przy zapewnieniu wysokiego bezpieczeństwa i ochrony. Warto jednak pamiętać o czymś ważnym: najcieńsze prezerwatywy muszą mieć rozmiar dopasowany do członka staranniej. Jeśli uznasz, że prezerwatywa jest zanadto dopasowana, a wolisz najcieńsze, zdecyduj się na większy rozmiar. Obecnie produkcja tego rodzaju antykoncepcji zminimalizowała ryzyko pęknięć, a każda sztuka jest testowana elektronicznie. Zawsze jednak pozostaje niewielki procent ryzyka, że nasza prezerwatywa pęknie, co narazi nas na niepotrzebny stres.

prezerwatywa 123RF.COM
prezerwatywa Źródło: 123RF.COM

Prezerwatywy, które pokryto dodatkową ilością aromatyzowanego składnika, mają za zadanie oswoić parę z intymnym zapachem oraz zamaskować zapach lateksu, z którego wykonano dany produkt. Charakterystyczny zapach gumy we współczesnych prezerwatywach jest zmniejszony do minimum, ale zapach owoców przydaje się jako dodatkowe urozmaicenie życia erotycznego.

contraceptive pill and condom.different contraceptin metods concept iStock.com
contraceptive pill and condom.different contraceptin metods concept Źródło: iStock.com, fot: iStock
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d14ldwa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14ldwa