Co zrobić, żeby buty nie farbowały? Sprawdzone sposoby

Co zrobić, żeby buty nie farbowały? Sprawdzone sposoby

10.10.2019 11:27, aktual.: 19.01.2022 09:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kupujemy te wymarzone buty, po czym okazuje się, że przy pierwszym założeniu skarpetki, rajstopy lub stopy zostały zafarbowane barwnikiem z butów. Wbrew pozorom nie dotyczy to wyłącznie taniego obuwia, wiele markowych produktów również nas na to naraża. Co wówczas zrobić?

Farbująca wkładka lub obuwie jest nie tylko uciążliwe lecz i irytujące. Nie musicie od razu biec z reklamacją. Istnieje kilka domowych metod, dzięki którym nasze buty przestaną farbować skarpetki.

Sprawdzone sposoby na farbujące buty

Lakier

Wnętrze butów spryskaj lakierem do włosów. Pozostaw je na 20-30 min, aby całkowicie wyschły. Stworzy on na powierzchni ochronną warstwę. Po pewnym czasie możesz powtórzyć czynność, ponieważ lakier się wyciera.

Ocet

Bawełnianą ścierkę nasącz octem. Następnie przetrzyj kilkakrotnie wnętrze butów. Później postaw do wyschnięcia. Najlepiej przy otwartym oknie, aby zapach wywietrzał. Dzięki takiej konserwacji utrwalisz barwnik i but przestanie farbować.

Sól + ocet

Jeśli buty są z wykonane z materiału, na przykład trampki, możesz je uprać w wodzie z dodatkiem mydła. Następnie należy je wypłukać i zanurzyć na chwilę w roztworze - litr letniej soli, pół szklanki octu i 2 łyżki soli. Następnie osusz bawełnianą szmatkę.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)