FitnessĆwiczenia na płaski brzuch i boczki

Ćwiczenia na płaski brzuch i boczki

Ćwiczenia na płaski brzuch i boczki
Źródło zdjęć: © 123RF | Uliya Stankevych

05.10.2018 23:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ćwiczenia na płaski brzuch i boczki pozwolą zniwelować nadmiar tkanki tłuszczowej oraz wyrzeźbić mięśnie. Warto minimum 3 razy w tygodniu wykonywać trening aerobowy, który poprawia wydolność całego organizmu oraz co najmniej 2 razy w tygodniu ćwiczenia na mięśnie brzucha i boczki. Ćwiczenia modelujące brzuch wzmocnią mięśnie i pomogą wyrzeźbić talię.

Jak pozbyć się boczków?

Ćwiczenia na boczki pozwolą pozbyć się nadmiaru tłuszczu w okolicach bioder. Oto kilka przykładowych ćwiczeń na boczki:

 • skręty tułowia z hantlą lub piłką - ćwiczenie wykonuje się w siadzie równoważnym. Nogi ugnij w kolanach i unieś nad ziemią. Złap przed siebie piłkę lub hantlę i wykonaj skręt tułowia raz w prawą, raz w lewą stronę. Ważne, aby plecy były wyprostowane, a stopy nie dotykały podłoża (znajdowały się kilka centymetrów nad ziemią). Ćwiczenie na boczki należy powtórzyć ok. 15 razy.
 • unoszenie bioder bokiem w podparciu - ćwiczenie wykonuje się w podporze bokiem na przedramieniu. Unosimy biodra do góry, a następnie opuszczamy w dół nie dotykając podłoża. Ważne, aby napiąć brzuch i ułożyć ciało w linii prostej. Ćwiczenie warto powtórzyć ok. 10 razy na każdą stronę.
 • deska ze skrętem bioder - ćwiczenie wykonuje się w podporze przodem na przedramionach. Przyjmując pozycję, zwaną deską, należy obracać biodra, tak aby jego lewą lub prawą stroną dotknąć podłogi. Ćwiczenie na boczki należy wykonać 20 razy.
 • deska z rozkrokiem - aby wykonać ćwiczenie, należy przyjąć pozycję w podporze przodem z wyprostowanymi ramionami (dłonie na podłodze) oraz ciałem od ramion po kostki. Następnie trzeba wykonać mały podskok, który pomoże nam rozstawić nogi na boki. Ptem trzeba wrócić do pozycji wyjściowej i powtórzyć rozkrok. Ćwiczenie na boczki należy powtórzyć ok. 15 razy.
 • hula hop - energiczne kołysanie biodrami sprawia, że znikają boczki, a mięśnie brzucha wzmacniają się. Wystarczy co drugi dzień ćwiczyć z wykorzystaniem hula hop przez ok. 10 min.

Ćwiczenia na płaski brzuch - przykłady

Ćwiczenia na płaski brzuch pomagają pozbyć się obwisłej skóry i tzw. "wałeczków". Aby chwalić się płaskim brzuchem, warto wykonywać takie ćwiczenia jak:

 • brzuszki proste;
 • brzuszki skośne;
 • deska (plank);
 • nożyce pionowe;
 • skrętoskłony;
 • unoszenie nóg i ramion.

Ćwiczenia na płaski brzuch i boczki a dieta

Dieta jest niezwykle ważna, aby móc cieszyć się płaskim brzuchem. Co z tego, że będziemy regularnie i intensywnie ćwiczyć, skoro będziemy zajadać się śmieciowym jedzeniem, słodyczami oraz słonymi przekąskami. Należy zmienić nawyki żywieniowe, tak aby spożywać pięć posiłków dziennie, bogatych w warzywa i owoce, a także pić dużo wody mineralnej.

Zamiast białego chleba wybieraj pieczywo pełnoziarniste, zamiast tłustej śmietany - jogurt naturalny, a zamiast makaronów oraz ziemniaków - różnego rodzaju kasze. Warto pamiętać, że 70 proc. sukcesu to dieta, a 30 proc. to ćwiczenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także